У Бельгії вибухнула урядова криза

Після розвалу проурядової коаліції через вихід з неї ключової партії, прем'єр-міністр Бельгії подав у відставку. Наріжним каменем став двомовний виборчий округ.

У Бельгії вибухнула урядова криза - прем'єр Ів Летерм подав у відставку.

Він зробив це після невдалих спроб врятувати правлячу коаліцію, з якої вийшла партія "Фламандські ліберали і демократи".

Причиною кризи стала ключова територіальна проблема бельгійської політики - питання про розділ останнього двомовного виборчого округу країни Брюсселя-Халле-Вільворде (БХВ). Переговори з цієї проблеми між провідними валлонськими і фламандськими політичними партіями країни завершилися безрезультатно.

Фламандці вимагають розділу округу на дві частини - франкомовний Брюссель залишиться окремим округом, а пояс його передмість з 35 голандськомовними комунами повинен бути приєднаний до виборчого округу провінції Барабант Фламандський, на території якої знаходиться бельгійська столиця. Валлонські партії побоюються, що це розділення стане ще одним кроком до розколу Бельгії.

З 2003 року, коли Конституційний суд Бельгії оголосив, що існування цього двомовного виборчого округу суперечить основному закону країни, проблема БХВ перетворилася на символ і головний камінь спотикання міжобщинних розбіжностей.

Загострення дискусії з цього питання вже неодноразово приводило до урядових криз. Найважча з них сталася на початку травня 2005 року. У результаті прем'єр Бельгії Гі Верхофстадт був змушений скасувати візит до Москви на святкування 60-річчя Великої Перемоги.

Цього разу біля витоків кризи стоїть сама партія Верхофстадта - "Фламандські ліберали і демократи", яку очолює молодий і експансивний політик Александер де Кроо.

Враховуючи низький політичний рейтинг партії, не можна виключати, що він наважився піти на різке загострення ситуації, яке завдасть великої шкоди міжнародному образу Бельгії, виключно заради зміцнення рейтингу партії у Фландрії, де в останні кілька місяців значно посилилася позиція націоналістів.

Читайте також:

Експерти пророкують розпад Євросоюзу

Одним з королів Уганди став 18-річний юнак

Тимчасовий уряд Киргизії призначив дату виборів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: