У Белграді засудили 13 сербів, причетних до масових вбивств хорватів

Військових, які були причетні до вбивства 200 полонених хорватів у 1991 році, засудили до 5-20 років позбавлення волі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Белградський суд з військових злочинів засудив до позбавлення волі 13 сербів, причетних до вбивства близько 200 військовополонених хорватів в районі хорватського міста Вуковар.

Семеро засуджених, серед них і польовий командир Міролюб Вуйович, засуджені до 20 років позбавлення волі, ще шість людей отримали від п'яти до 15 років в'язниці. Ще п'ять людей, які проходили по цій справі, суд визнав невинними.

Родичі вбитих обурені цим. "Вирок мене не радує як мати, тому що сина ООН мені все одно не поверне, - сказала Баріца Спуріч. - Я лише хочу, щоб весь світ побачив, що злочинці покарані, щоб такі злочини більше не відбувалися." Ще одна родичка Вероніка Душко виразила обурення результатом процесу: " Це не правосуддя, це безум`я".

У числі виправданих виявився Мілорад Педжич, серб, що перебрався до Британії, але заарештований в березні минулого року, під час подорожі до Белграда. Всі засуджені були учасниками сербських воєнізованих формувань. Їх адвокати заявили, що мають намір оскаржити вироки.

Декларація незалежності Хорватії від Югославії в 1991 стала приводом для повстання сербського населення, яке отримало підтримку Белграда і федеральних збройних сил, де більшість складали етнічні серби. Вуковар був узятий сербами під час балканської війни в листопаді 1991 року.

Більше двохсот військовослужбовців-хорватів, що потрапили в полон, були вивезені 20-21 листопада на ферму в містечку Овчара поблизу Вуковара і ліквідовані. Судовим органам достеменно відомі імена 193 вбитих. В результаті, місто було зруйноване, за три місяці убито більше тисячі мирних мешканців. Серед них були і загиблі в селищі Овчара. Війна закінчилася в 1995 році, коли хорватські сили вибили сербів з цієї території.

Дана судова справа розглядалася багатьма як перевірка готовності сербської судової системи до покарання тих, хто винен в таких злочинах. Перший процес у цій справі відбувся в 2005 році, проте вирок був скасований через два роки Верховним судом унаслідок допущених процедурних порушень, і був призначений повторний суд. У вересні 2007 року у зв'язку з подіями довкола Вуковара Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) в Гаазі засудив колишнього полковника Югославської Народної Армії (ЮНА) Міле Мкршича і колишнього майора ЮНА Веселіна Сліванчаніна до 20 і п'яти років позбавлення волі відповідно. Вони не віддавали накази на розстріл військовополонених, але і не забезпечили їх безпеку.

Читайте також:

Колишнього віце-прем'єра Іраку ув'язнили на 15 років

Зіткнення сербів з косовською поліцією: 55 постраждалих

Міжнародний суд вперше видав ордер на арешт чинного президента

Косовський трибунал засудив першого албанця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: