У Берліні дисидент відстояв під посольством РФ 580 годин заради звільнення українських політв'язнів

Водночас пройшов пікет, присвячений річницею російсько-грузинської війни з головним гаслом "Руки геть від Грузії!".

У вівторок у Берліні пікетували російське посольство, вимагаючи звільнити українських політв'язнів, у тому числі Романа Сущенка, Володимира Балуха, Олега Сєнцова, Олександра Кольченко, а також протестуючи в річницю початку російсько-грузинської війни (8 серпня 2008 року) проти агресивної політики РФ в Грузії.

Про це пише Укрінформ.

До акцій приєднувалися українські і грузинські туристи, які проходили повз. Організатор акції - німецький активіст, у минулому дисидент НДР Рональд Вендлінг влаштовує пікети перед посольством Російської Федерації в Берліні вже багато місяців. Він виступає за звільнення всіх українських політв'язнів у Росії.

Всього Венндлінг відстояв з плакатами і українськими і кримсько-татарськими прапорами перед російською діпмісією в столиці ФРН близько 580 годин, організувавши понад 150 акцій. Підтримати його приходять як німецькі громадяни, так і друзі з інших країн, а також українці.

Фотогалерея У Києві обурені арештом Сущенка пікетували російських дипломатів (11 фото)

ВідеоСуд РФ розгляне скаргу щодо подальшого утримання за ґратами Романа Сущенка

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року, Романа Сущенка заарештували у Москві, куди він прибув із приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто звинувачення в "шпигунстві". ФСБ вважає українця співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. Російські силовики стверджують, що Сущенко "цілеспрямовано збирав відомості, які є державною таємницею, про діяльність Збройних сил і військ Національної гвардії РФ". 

Журналіст відкидає усі звинувачення. Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити незаконне утримання українського журналіста та забезпечити його безперешкодне повернення в Україну. 

Залиште свій коментар