Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Берліні відбудеться міжнародна конференція через загострення ситуації в Лівії

Конференцію скликає Меркель.

Після невдалої зустрічі ворогуючих сторін Лівії канцлерка Німеччини Ангела Меркель вирішила скликати нову міжнародну конференцію щодо цього питання. На зустрічі, яка запланована на неділю, 19 січня, буде присутнім Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш. Також візьмуть участь зокрема, дипломати зі США, Туреччини й РФ, а також представники ООН і Євросоюзу.

Про це заявив офіційний представник генсека організації Стефан Дюжаррік, передає "Інтерфакс-Україна". 

За його словами, Гутерреша будуть супроводжувати його спецпосланець з питань Лівії Гасан Саламі та заступник з політичних питань Розмарі Дікарло.

"Генсек ООН поїде у Берлін, щоб взяти участь в конференції щодо Лівії в неділю", - заявив Дюжаррік.

Зазначимо, що про проведення конференції з врегулювання ситуації в Лівії офіційно заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель 14 січня. Згідно із заявою, відбудеться вона 19 січня в Берліні. На конференцію запрошені командувач Лівійської національної армії Халіф Хафтар й голова неконституційного Уряду національної згоди Фаїз Сарадж.

Також, серед інших запрошених учасників, Росія, США, Туреччина, Єгипет, Китай, Франція, Республіка Конго, Італія, Алжир, а також ООН, Європейський Союз, Африканський Союз та Ліга Арабських держав.

Нагадаємо, у Москві 13 січня очікувалося  підписання угоди про перемир’я між лівійським генералом Халіфом Хафтаром та очільником міжнародного визнаного Уряду національної згоди Фаїзем Сараджем.

У Лівії визнаний ООН уряд і угруповання "Лівійська національна армія" на чолі з Халіфом Хафтаром звинуватили один одного у порушенні перемир’я, що було запропоновано Туреччиною та Росією через бої на околицях столиці Триполі. Туреччина і Росія після домовленостей оголосили, що сторони конфлікту в Лівії дійшли згоди щодо припинення вогню. Це відбулось на тлі наступу сил Хафтара на Сірт і кампанії зі взяття Триполі, що триває вже 9 місяців.

Туреччина, яка нещодавно розмістила сили у Лівії для підтримки уряду, заявила, що зауважила, що всі сторони намагаються дотримуватися режиму припинення вогню і ситуація спокійна за винятком "одного чи двох окремих інцидентів".

Відео Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Анкара вирішила втрутитися у війну на півночі Африки й силою підтримати адміністрацію Тріполі. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган. Каже, лівійська влада сама попросила направити турецькі війська, аби ті допомогли побороти сили бунтівного генерала Халіфа Хафтара.  

Туреччина відправить свої війська до Лівії, аби підтримати адміністрацію Триполі

Залиште свій коментар

Вибір редакції