У Берліні відкрився музей СС і гестапо

В центрі німецької столиці відкрили експозицію, присвячену таємній поліції Третього рейху: як вони катували і відпочивали.

У центрі Берліна 6 травня відкрився інформаційно-виставковий центр "Топографія терору".

Експозиція центру розповідає про історію підйому і падіння охоронних загонів Націонал-соціалістичної робітничої партії Німеччини, або СС, і таємної поліції Третього рейху, або гестапо, за допомогою документальних, фото- і кіноматеріалів.

Експонати демонструють всі інструменти нацистського терору: публічне приниження, незаконні арешти, обшуки, конфіскації, примусову тяжку працю, депортацію, страти. Поряд з такими кадрами контрастно виглядають інші, на яких відображено, наприклад, офіцерів СС, які відпочивають в барі. Офіцери в розслабленій обстановці сміються, жартують, піднімають стакани. Підпис під фото повідомляє: "Ймовірно, фото зроблено ввечері того дня, коли ці люди стратили трьох поляків".

Центр "Топографія терору" розташований на території поруч із збереженою ділянкою Берлінської стіни і площею Потсдамер плац, де з 1933 року і до закінчення Другої світової війни перебували будівлі центральних апаратів СС, гестапо та інших нацистських організацій. Після закінчення війни ці будівлі були знесені, і на їх місці утворився пустир. Будівництво центру "Топографія терору" планувалося тут ще з 1950 року. З 1980-х років на місці пустиря працювала виставка під відкритим небом, що користувалася популярністю у берлінців і туристів: на рік її відвідувало до півмільйона людей.

Новий центр представляє собою сірий бетонно-скляний будинок, що викликає, на думку спостерігачів, асоціації з тюремними катівнями. Будівництво центру тривало 23 роки і обійшлося в 25 млн євро. Всі витрати взяли на себе уряд Німеччини і берлінська влада.

В урочистому відкритті центру взяв участь президент ФРН Хорст Келер. Виступаючи на відкритті, він охарактеризував новий центр як свідчення "довгого шляху", який пройшла Німеччина з 1945 року, щоб подолати минуле.

Читайте також:

У Німеччині оприлюднили листи німців до Гітлера: він отримав їх цілу вантажівку

Новий список 10 найжорстокіших нацистів очолив 95-річний доктор

Помер останній прокурор Нюрнберзького процесу

Сестра Ніцше зробила його "батьком фашизму"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: