Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Бібліотеці української літератури в Москві викидали "антиросійські книги" на смітник

У Росії продовжують судити директора бібліотеки Наталію Шаріну.

Екс-директор Бібліотеки української літератури у Москві Валентина Слюсарчук розповіла, що викидала на смітник книги "антиросійської спрямованості".

Про це вона розповіла 23 листопада на засіданні суду як свідок у справі своєї наступниці Наталії Шаріної, яку звинувачують у розповсюдженні екстремістської літератури, передає Медуза.

Слюсарчук сказала, що під "антиросійськими" розуміє книги, які "чорнять нашу державу. Представляють нашу державу в невірному світлі з погляду історичної правди". Йшлося у тому числі про книги, у яких прославлялася Українська повстанська армія.

За словами колишнього директора бібліотеки, книги, що надходили до установи, перевіряли співробітники відділу комплектування, але іноді цим займалася і вона сама. "Якщо антиросійські установки були, ми таку книгу не купували", - сказала Слюсарчук.

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки. В бібліотеці намагалися знайти "екстремістську літературу". Тоді директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що потім провели обшуки у неї вдома і вилучили ряд книг, зокрема, книгу-збірник досліджень про Голодомор, видання Оксани Забужко, кілька примірників газети "Час руху" від 2011 року та грамоти від колишніх керівників України.

В кінці жовтня 2015 року суд відправив Шарину під домашній арешт.

Відео У Москві відбудеться перше судове засідання у справі директора української бібліотеки в РФ

Залиште свій коментар

Вибір редакції