У Білому домі заявили, що Обама має право на війну в Лівії

Адміністрація президента надіслал до Конгресу докладний звіт, де підкреслюється, що США відіграє обмежену роль у міжнародній операції в Лівії.

Президент США Барак Обама має право приймати рішення про продовження участі його країни у військовій операції в Лівії без схвалення членів Конгресу. Таку заяву зробила прес-служба Білого дому.

Як повідомляється, Адміністрація президента надіслал до Конгресу докладний звіт, де підкреслюється, що США відіграє обмежену роль у міжнародній операції в Лівії, що проводиться під керівництвом НАТО.

Нагадаємо, на початку червня палата представників Конгресу ухвалила резолюцію, в якій піддала критиці Обаму за невміння надати розумне пояснення участі США в лівійській операції.

Автори резолюції вимагають від адміністрації президента відповісти на ряд питань, пов'язаних з операцією в Лівії, зокрема, масштаби військової участі США в цій місії, її фінансування і вплив на війни в Іраку і Афганістані.

Зазначимо також, що 15 червня група американських конгресменів подала скаргу до суду з тим, щоб з'ясувати законність рішення Обами про початок військової операції в Лівії. Згідно з документом, конгресмени від обох партій (республіканської та демократичної) вимагають пояснити їм, чи має право президент США в односторонньому порядку оголошувати війну без оголошення війни з боку Конгресу, як того вимагає конституція США.

Члени Конгресу також вимагають винести судове рішення щодо використання виділених Конгресом коштів на ведення неконституційних воєн в Лівії та інших країнах.

Читайте також:

Ювілейний саміт "НАТО Сходу" засудив війну в Лівїі та ПРО

Каддафі заявив, що готовий до переговорів з НАТО

Обама пообіцяв придушити режим Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: