У Білорусі готують новий проєкт Конституції: Лукашенко заявив про перерозподіл повноважень влади

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі готують новий проєкт Конституції: Лукашенко заявив про перерозподіл повноважень влади

Олександр Лукашенко / Associated Press

Проєкт закінчать протягом цього року.

У Білорусі готують проєкт нової Конституції, який буде готовий до кінця нинішнього року.

Про це Олександр Лукашенко заявив на Всебілоруських народних зборах, повідомляє БЕЛТА.

Він наголосив, що дав наказ почати підготовку основого документа країни ще два роки тому. Протягом 2021 року його закінчать, винесуть на всенародне голосуваня і на початку 2022-го винесуть на референдум. Він також наголосив, що під нову Конституції доведеться внести зміни до багатьох законів. 

"Я за конституційну реформу. Протягом року на діалогових майданчиках, всюди ми будемо це обговорювати. Кожен крок по зміні. Але я твердо переконаний: наша країна повинна залишатися президентською республікою",- наголосив він.

Лукашенко заявив, що нинішні президентські повноваження занадто важкі для однієї людини, а тому їх потрібно перерозподілити в новій Конституції. "Такі повноваження, які є сьогодні у президента, по-перше, дуже важкі для людини і не факт, що в майбутньому ця людина прийде до влади і витримає ці повноваження", - наголосив він.

Глава Білорусі висловився про перерозподіл повноважень всередині владної вертикалі. "Людям доведеться відвикати від того, що президент відповідає за все. Із соціологічного дослідження зрозуміло, що люди за передавання повноважень від президента іншим структурам. Але люди повинні розуміти: президент, звичайно, за сигналом втрутиться, якщо потрібно, в цей процес, але це не його будуть функції і повноваження. Тому перерозподіляти повноваження ми будемо. Радикально", - заявив Олександр Лукашенко.

Нагадаємо, акції протесту в Білорусі почалися після виборів президента, які відбулися 9 серпня 2020 року. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Вони переконані, що Олександр Лукашенко сфальсифікував їхні результати на свою користь. Почалися масові протести. Досі силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила результати виборів. Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі". Утім, багато країн світу це не визнають, вимагають перевиборів у країні та запровадили санкції проти самого Лукашенка і його найближчого оточення. Не визнає результатів президентських виборів у Білорусі й Україна.

Чи стала Білорусь ворожою для України

Чи стала Білорусь ворожою для України

 

Наступна публікація