У Білорусі на пам'ятниках пишуть "Фашизм" з великої літери

У Гомельському районі Білорусі на обеліску загиблим під час Великої Вітчизняної війни написали "жертвам Фашизму" - з великої літери.

У селі Климівка Гомельського району Білорусі кілька років тому встановили нову гранітну плиту з іменами загиблих під час Великої Вітчизняної війни місцевих мешканців. І лише нещодавно виявилося, що на обеліску слово фашизм написано з великої літери - "жертвам Фашизму"

Селяни обурені тим, що слово написано з великої літери, але на заміну гранітної плити у сільради немає грошей.

"У нас діди загинули на війні, борючись проти загарбників-нацистів, а тут слово фашизм пишуть із великої літери, як ніби це щось велике і гідне поваги!" – висловився молодий представник місцевої громади.

Місцева влада поскаржилася, що на заміну плити грошей немає, але помилку все ж таки пообіцяли виправити.

"Помилка була допущена під час нанесення напису, займалося цим приватне підприємство. Найближчим часом все виправимо. Особисто візьму пензлик, підберу фарбу під колір граніту і замажу, а потім білою фарбою спробую акуратно написати нову букву", - запевнив голова сільради Леонід Ігнаткевич.

У зв'язку з цим інцидентом варто нагадати, що інколи влада вважає увічнення нацизму не помилкою, а навпаки. Так, у селищі Кодру під Кишиневом на честь нацистського злочинця Іона Антонеску цілий квартал назвали "Вілла Антонеску".

"Якщо назва "Вілла Антонеску" прижилася, навіщо її змінювати? Виникне плутанина у людей", - так прокоментував це примар (голова) селища Віталій Мазур.

Читайте також:

В Ізраїлі зведуть меморіал на честь Червоної армії

У Молдові увічнили пам'ять румунського соратника Гітлера

В Римі з'явилися плакати Муссоліні

У Румунії "фашисти" обмалювали синагогу нацистською свастикою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: