У Білорусі назвали Закаєва главою "невизнаної республіки"

Раніше на білоруському телебаченні в питанні висвітлення діяльності чеченських бойовиків дотримувалися офіційної позиції Росії.

Перший канал білоруського державного телебачення 18 вересня в передачі "Навколо планети" у сюжеті, присвяченому Всесвітньому конгресу чеченського народу, що проходив у Польщі минулого тижня, і затриманню польською поліцією Ахмеда Закаєва, назвав чеченського сепаратиста, яким вважає його російська влада, главою "невизнаної республіки".

Закаєва у передачі також назвали "бунтівним чеченцем", при цьому жодного разу в передачі не прозвучало слово "тероризм", в якому Закаєва звинувачує російська влада.

Автор сюжету, який вийшов в ефір до того, як Закаєва звільнили і він покинув Польщу, заявив про свою впевненість, що поляки зроблять з Закаєвим "по закону" і не будуть екстрадувати до Росії, як того домагається Москва.

Ведучий передачі зазначив, що Кремль дуже нервує будь-яка спроба проведення незалежної політики в регіоні, "хоча йому вже пора зрозуміти, що геополітична ситуація вже значно змінилася". Раніше на білоруському телебаченні в питанні висвітлення діяльності чеченських бойовиків дотримувалися офіційної позиції Росії.

Нагадаємо, що Ахмед Закаєв був затриманий в Польщі 17 вересня дорогою до прокуратури, куди він прямував, щоб з'ясувати причини свого знаходження у розшуку. Після 12-годинного розгляду прокуратура направила до окружного суду запит на його арешт строком на 40 діб замість максимально допустимих законом 48 годин, під час яких міг розпочатися розгляд справи про екстрадицію.

У результаті суд відхилив вимогу прокуратури і розпорядився негайно випустити Закаєва на свободу, мотивувавши це тим, що раніше чеченський сепаратист отримав статус політичного біженця у Великобританії. Закаєв, вийшовши на свободу, взяв участь у роботі Всесвітнього чеченського конгресу, після чого напередодні покинув Польщу.

Радіостанція "Ехо Москви" назвала сюжет на білоруському телебаченні, присвячений Закаєву, новим витком протистояння між Москвою і Мінськом.

Нагадаємо, що інформаційну війну проти Лукашенка Росія почала на початку липня показом документального фільму "Хрещений батько". У ньому йшлося про вбивства опозиціонерів у Білорусі, фактично відносно Лукашенка були висунуті звинувачення в злочинному усуненні його політичних супротивників і журналістів.

Незабаром вийшов і "Хрещений батько" - 3 ", у фільмі Лукашенко знову звинуватили в усуненні опонентів, диктаті, а також діагностували у нього психічне захворювання. Білорусь у відповідь випустила в ефір і опублікувала в пресі ряд критичних матеріалів антиросійської спрямованості.

Читайте також:

Суд вирішив звільнити скандального чеченця Закаєва з-під варти

Прокуратура Польщі вимагатиме арешту Закаєва

Польські ЗМІ дізналися про можливе звільнення Закаєва під заставу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: