У Білорусі передрекли зміну режиму в країні

Кандидат на посаду президента Білорусі заявив, що в найближчі півроку в країні будуть серйозні зміни у владі, а для перемоги над Лукашенком склалася унікальна ситуація.

Один з лідерів білоруської опозиції, претендент на посаду президента Білорусі Андрій Санніков передрік протягом найближчого півроку серйозні зміни у владі в республіці.

Колишній заступник міністра закордонних справ республіки Санніков, який навесні цього року заявив про свій намір брати участь у майбутніх виборах, що пройдуть не пізніше 6 лютого 2011 року, зазначив, що зараз для перемоги над Олександром Лукашенком склалася унікальна ситуація.

"Ситуація зараз унікальна: найглибша економічна криза, відсутність у влади вирішення пов'язаних з нею проблем. Розбіжності в уряді, керівництві тільки підкреслюють, наскільки глибока ця криза. До того ж змінилася роль Росії, не помічати яку і не використовувати для зміни ситуації неможливо", - заявив політик.

Відзначимо, що лідера кампанії "Європейська Білорусь" Андрія Саннікова раніше вже називали "вибором" Кремля на майбутніх виборах. Так видання Newsweek у травні цього року писало, що опозиціонер Санніков не надто близький із Заходом і готовий прийняти допомогу Росії. Видання наводило слова самого Саннікова, який сказав, що президент Білорусії Лукашенко "останнім часом страшенно наляканий після того, як став свідком того, як Росія підтримує зміну влади в колишніх радянських країнах".

Однак у нинішньому інтерв'ю Санніков стверджує, що підтримка його передвиборчої кампанії "йде тільки зсередини", а "прокремлівський політик" - хтось інший і з ним ще належить зустрітися на виборах. Але, на його думку, "говорити про те, що у нас є якісь опоненти, крім Лукашенка, просто не личить. Треба зосередитися на тому, як наблизити зміни. Вони можливі, реальні та відбудуться, навіть протягом півроку".

Санніков стверджує, що розраховує лише на підтримку виборців. "Активність людей - основний чинник, у тому числі і по ресурсах. Люди самі поширюють інформацію, готові агітувати за того чи іншого кандидата, збирати підписи", - говорить він.

Що стосується прийняття допомоги з боку Росії, якщо він раптом стане президентом, то лідер опозиції, дійсно, готовий прийняти її, так як "якщо не буде змін, навіть страшно подумати, що станеться з Білоруссю". За його словами, він орієнтований "на Євросоюз, членство в ньому, а також стратегічне партнерство з Росією". Саме в такій позиції політик бачить "основу і формулу успіху".

"Росія, на мій погляд, поміняла свою позицію і посилає чіткі сигнали про те, що не буде мати справу з Лукашенком, а тільки з новим керівництвом. А від нас, від народу Білорусії сьогодні залежить, яким буде це керівництво, - заявив претендент на посаду глави держави.

Напередодні Лукашенко жорстко розкритикував роботу уряду і пригрозив відправити його у відставку. Особливій критиці піддався прем'єр-міністр Сергій Сидорський - білоруський президент вказав своєму прем'єру на те, що він перевищує свою компетенцію і стає політиком.

Спостерігачі вважають, що йому потрібна була причина, щоб вказати Сидорському його місце. Низка опозиційних сил оголосили про готовність підтримати Сидорського, якщо він вирішить балотуватися в президенти на виборах у 2011 році.

Читайте також:

Лукашенко назвав білоруську міліцію "купкою бандитів"

Російське посольство в Білорусі закидали "коктейлями Молотова"

Лукашенко нагримав на прем'єра на нараді: уряду загрожує відставка

У Білорусі знімуть аналог "Хрещеного батьки" про Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: