У Білорусі під час масових протестів затримали понад пів сотні журналістів

44 - за останні два дні.

Білоруські силові структури протягом останнього тижня затримали 55 журналістів, з яких 44 за останні два дні протестів, які почалися в країні після виборів президента.

Про це повідомила Білоруська асоціація журналістів (БАЖ).

Зазначається, що з початком дострокового голосування 4 серпня затримання активізувалися. Зокрема, 7 серпня в Мінську затримали журналістів телеканалу "Теперішній час" Ірину Ромалійську, Івана Гребенюка (Україна) і Юрія Баранюка (Росія), "їх депортували з Білорусі, заборонивши в'їзд в країну на 10 років".

У день виборів, 9 серпня, були затримані кореспонденти Daily Storm Антон Старков і Дмитро Ласенко, яких згодом відпустили. Таокж постраждав фотограф агентства Associated Press Мстислав Чернов, якого шпиталізували. Крім того, силовики затримали знімальну групу телеканалу "Дождь". Її з країни видворили.

Польського журналіста Вітольда Добровольські затримали у вівторок, 11 серпня. Де він перебуває, наразі невідомо. 

Зазначається, що силовики навмисно застосовували насильство до журналістів, навмисно шкодили їхню техніку, вилучали флеш-карти з відзнятим матеріалом.

Нагадаємо, 9 серпня у Білорусі пройшли вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзитполів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Сталися перші сутички з ОМОНом.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднило результати виборів. Згідно з офіційними даними, Олександр Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. Вона не визнала результати виборів та оголосила себе переможцем. 11 серпня зранку Тихановська виїхала до Литви.

Протести у країні тривають вже три ночі. ОМОНівці жорстко придушують зібрання: у хід йдуть водомети, сльозогінний газ та світлошумові гранати, людей масово пакують в автозаки і відвозять до відділків, відловлюють навіть випадкових перехожих. 

Відео Протести в Білорусі: за даними місцевої преси, постраждали чи були заарештовані 5 тисяч людей

Цієї ночі сутички між силовиками та протестувальниками спалахнули із новою силою. Найкритичнішою була ситуація у Мінську. Біля однієї зі станцій метро омонвівці проводили зачистки. Застосовували водомети, сльозогінний газ та світлошумові гранати. У відповідь люди кидалися камінням та вистрілювали феєрверки. Точної кількості постраждалих ніхто не називає. Відомо, що серед них є й журналісти. Про те, як минула ця ніч у Білорусі, - у сюжеті.    

Протести в Білорусі: за даними місцевої преси, постраждали чи були заарештовані 5 тисяч людей

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів