Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Білорусі пішов з посади голови опозиційної партії Шушкевич, причетний до ліквідації СРСР

Партію очолив 33-річний колишній комуніст.

У Білорусі відбулися вибори нового голови партії "Білоруська соціал-демократична Грамада", яку останні 20 років очолював нині вже 83-річний Станіслав Шушкевич. 27 років тому в Біловезькій пущі він був одним із підписантів угоди про ліквідацію СРСР і створення СНД. Також він очолював білоруський парламент.

Новим головою БСДГ обрали 33-річного Сергія Череченя, за якого віддали 31 голос із 36. Його кандидатуру висунув Шушкевич. Самовисуванцем був Валерій Артішевський. Про це пише підконтрольний Череченю сайт spektr.by.

"Велика структурна одиниця повинна функціонувати в гармонії і ґрунтуватися на вибудуваної вертикалі влади. Кожен активний член нашої партії отримає можливість спробувати свої сили в реалізації проектів, запропонованих керівництвом партії, або попрацювати над власним. Ми постараємося під своєю егідою об'єднати якомога більше активістів і організацій з уже існуючими соціально-політичними проектами. Через кілька місяців ми плануємо запустити проект, який дозволить об'єднати в одну систему велику кількість білорусів і на ділі покаже зацікавленість нашої організації у вирішенні наболілих питань для більшості", - сказав Черечень.

Шушкевич відмовився йти в заступники голови партії. Вирішив залишився в складі Ради БСДГ.

Перед цим Черечень був членом компартії Білорусі. Білоруської мови він не знає, але пообіцяв її вивчити. Розмовляє російською.

"Білоруська соціал-демократична Грамада" фактично не працювала останні кілька років. На нового керівника покладають надію з її відродження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції