У Білорусі протести набирають обертів: силовики застосовують зброю та водомети

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі протести набирають обертів: силовики застосовують зброю та водомети

Фото: Associated Press

У неділю під час акцій заарештовано понад 400 осіб.

У Білорусі протести набирають обертів, ОМОНівці відкрито застосовують зброю і водомети Протести, що відбулися у неділю, білоруси назвали "Маршем героїв". Лише у Мінську на нього, за підрахунками опозиції, вийшли близько 150 тисяч людей. Силовики арештували понад чотири сотні людей. 

Як силовики блокували мітингарів - у сюжеті ТСН.Ранок. 

В елітному селищі Дрозди на околиці Мінська розташовані будинки можновладців Білорусі. Зокрема, і резиденція чинного президента Олександра Лукашенка. Напередодні люди намагались біля неї попротестувати. Утім, силовики їх розігнали пострілами в повітря. До Дроздів дійшли лише найвідчайдушніші. Основна маса протестувальників ще в середмісті наштовхнулася на кордон силовиків в повній амуніції.

Натомість у всій білоруській столиці влаштували облави. ОМОНівці жорстко затримували людей, виловлювали по одному й буквально закидували в автозак. Зрозумівши, що тікати – марно, протестувальники почали збиватися в групи, міцно зчепившись ліктями. До таких силовики підходити не наважувалися.

Марш героїв: у Мінську на вулиці вийшли 150 тисяч людей

Марш героїв: у Мінську на вулиці вийшли 150 тисяч людей

Мітингарів залякували й так звані "тітушки" - люди в штатському, в масках та з кийками. Вони відбирали у людей біло-червону символіку. У центрі Мінська напередодні також пролунали постріли.

На протестах у Бресті силовики вперше застосували водомети. Розігнали мітингарів, які заблокували центральну вулицю. Там також затримували людей.

Натомість самого Олександра Лукашенка в цей час в країні вже не було. Він вилетів до російського Сочі, де сьогодні має зустрітись з президентом РФ Володимиром Путіним.

Наступна публікація