У Білорусі проти Тихановської та інших опозиціонерів відкрили провадження через "екстремізм"

У Білорусі проти Тихановської та інших опозиціонерів відкрили провадження через "екстремізм"

Фото: Associated Press

За понад чотири місяці протестів у білоруських буцегарнях опинилися тисячі людей.

Генпрокуратура Білорусі звинувачує опозиційних лідерок Світлану Тихановську, Марію Колесникову та ще кількох членів Координаційної ради в створенні екстремістського формування з метою захоплення державної влади.

Про це розповіли у ТСН.Ранок 22 грудня.

Слід зауважити, що Марія Колесникова за ґратами перебуває вже понад три місяці. Світлана Тихановська переховується у Литві й регулярно зустрічається з європейськими політиками.

Загалом за понад чотири місяці протестів у білоруських буцегарнях опинилися тисячі людей. Більшість із них запевняют, що їх катували. Крім того, напередодні Білорусь ще й закрила наземні кордони. Покинути країну білоруси тепер можуть лише літаком. Офіційновлада пояснює таке рішення спробою зупинити поширення коронавірусу. Своєю чергою, опозиція впевнена, що це робиться, аби посилити контроль над громадянами.

У Білорусі генпрокуратура Тихановську та Колесникову звинуватила у екстремізмі

У Білорусі генпрокуратура Тихановську та Колесникову звинуватила у екстремізмі

Нагадаємо, 9 серпня 2020 року у Білорусі відбулися вибори президента. Після оприлюднення даних перших екзит-полів, білоруси вийшли на акції протестів у багатьох містах країни. Почалися масові протести, які не вщухають понад 4 місяці. Силовики жорстоко розганяють людей, застосовують силу, масово арештовують.

10 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила результати виборів. Лукашенко переміг з результатом 80,23%. Його головна опонентка Світлана Тихановська отримала 9,9% голосів. 23 вересня у Палаці незалежності в Мінську потай провели інавгурацію Олександра Лукашенка — він "офіційно обійняв посаду президента Білорусі". Утім, багато країн світу це не визнають і вимагають перевиборів у країні. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація