У Білорусі провалилася чергова акція "мовчазного протесту"

Організатори акції в черговий раз змінили її формат. Вони запропонували противникам політики Лукашенка зібратися в розпал робочого дня на центральних ринках міст.

Акція 27 липня виявилася найбільш провальною з початку "мовчазних протестів", які традиційно проводяться в Білорусі по середах з ініціативи групи "Революція через соціальні мережі".

Як повідомляють опозиційні сайти, у Мінську на заклик організаторів акції відгукнулися лише близько двох десятків людей. За даними білоруських мережевих ЗМІ, настільки ж нечисленними і розрізненими були акції і в регіонах, наприклад, у містах Могильові, Слонімі.

Організатори акції в черговий раз змінили її формат. Вони запропонували противникам політики президента Олександра Лукашенка зібратися в розпал робочого дня на центральних ринках своїх міст.

"Ринки - психологічно більш безпечне місце. На ринку небезпечно влаштовувати "хапун"- дуже багато випадкових людей, а значить, свідків свавілля", - наголошувалося в повідомленні організаторів.

Бажаючим запропонували знайти на ринку непрацюючий ларьок і стояти біля нього з 13:00 до 13:30 місцевого часу. При цьому протестуючі мали позначити себе білими стрічками і стиснутими в кулаки руками, не роблячи ніяких активних дій: тобто не плескати, не включати рінгтони мобільних телефонів і т.п., щоб не провокувати силовиків на затримання.

У Мінську місцем проведення акції було обрано величезний Комаровський ринок. Початок акції було заплановано на 13:00. Проте ті кілька людей, які ризикнули прикріпити на себе білі стрічки, так і не змогли зібратися в один час в якомусь одному місці ринку і буквально розчинилися серед продавців і покупців.

У той же час на ринку і біля нього були добре помітні кілька сотень людей в штатському, співробітників міліції, ДАІ, міліцейського спецназу.

За свідченням очевидців, люди в штатському ховали рації в чорні господарські пакети і через них вели переговори. Представники охорони Комаровського ринку вийшли до журналістів і через гучномовці попередили їх про те, що зйомка на ринку заборонена, і попросили не товпитися перед центральним входом.

За оцінками журналістів, які перебували на Комарівському ринку, учасників акції було всього близько двох десятків. Однак цифра досить умовна, так як протестуючі ніяк себе не позначали і не робили ніяких дій.

До місця проведення акції також прибули родичі активістів білоруської опозиції, що перебувають в ув'язненні, проте ніяких дій вони не робили. У період проведення акції ніхто з громадян або представників ЗМІ силовиками не затримувався.

Читайте також:

У Білорусі заборонили пісню Віктора Цоя "Перемен"

Білоруса, який назвав Лукашенка "найкращим президентом", відправили до психіатра

Однорукого опозиціонера в Білорусі оштрафували за оплески

Спецназівець, який з матюками розганяв мітинг у Мінську: ненавиджу "аппазицию"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: