У Білорусі відключили перший сайт за "цензурним" указом Лукашенка

Першою жертвою скандального указу президента Білорусі про "впорядкування" національного сегменту Інтернету став сайт недержавної газети "Вітебський кур'єр".

У Білорусі почав діяти скандальний указ "Про національний сегменті мережі Інтернет". З'явилася і перша жертва цензури Олександра Лукашенка - провайдер відключив сайт недержавної газети "Вітебський кур'єр".

За указом, всі сайти, діяльність яких спрямована на висвітлення ситуації в Білорусі, мали до 1 липня пройти держреєстрацію на території цієї країни. Крім того, відтепер користуватися послугами інтернет-кафе або Wi-Fi можна тільки після пред'явлення паспорта. Для контролю над інтернет-простором Білорусі був створений Оперативно-аналітичний центр (ОАЦ).

Першими на собі силу указу відчули в газеті "Вітебський кур'єр". Вперше її закрили у 2006 році під тиском влади. Проте в червні минулого року "ВК" перереєстрували в Смоленську, і видання стало виходити там, уже як російське.

Поширювати газету на території Білорусі не вдалося. За словами її засновниці, Ольги Карач, коли журналісти звернулися до "Белтелекому" з пропозицією поширювати газету через передплату та роздрібний продаж, їм відмовили, повідомивши, що "вітебський міськвиконком проти цього".

Газета продовжувала існувати в онлайн-версії. Але минулого тижня і цьому прийшов кінець. Вранці 29 червня інтернет-користувачі засипали редакцію скаргами на непрацюючий сайт газети. За словами юриста видання Павла Левінова, він одразу звернувся за роз'ясненнями до "Белтелекому".

Там повідомили, що сайт закрито "відповідно до вимог листа, що надійшов до "Белтелекому ". Що це за лист, від кого він і що там зазначено, співробітникам газети повідомити відмовилися.

Втім, формальний привід для закриття сайту "ВК" у влади Білорусі був. Як визнала Ольга Карач, сайт газети не пройшов встановлену указом процедуру реєстрації.

"Ми не подавали заявку на реєстрацію з ідеологічних міркувань. Ми вважаємо це спробою ще більше посилити цензуру ЗМІ", - пояснила вона.

Читайте також:

Лукашенко запровадив цензуру в Інтернеті

У Києві міліція затримала активістів з гаслом "В цій країні є цензура"

Лукашенко: в Білорусі немає нацменшин

США опікуватимуться свободою слова у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: