У Білорусі вирішили популяризувати мову з урахуванням українського досвіду

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там прагнуть заохочувати та створювати умови для розвитку білоруської мови.

Білоруська влада планує розпочати кампанію із популяризації власної мови з урахуванням українського досвіду.

Про це в інтерв’ю tut.by розповів державний секретар Ради безпеки Білорусі Станіслав Зась.

На запитання журналіста про те, що в Україні також почали кампанію із розвитку національної ідентичності і це "призвело до напруження всередині країни", і чи не боїться Білорусь подібних наслідків, Зась відповів: "Не побоїться популяризувати свою мову. Не ресурсом якимось адміністративним, зобов'язуючи або продавлюючи. Треба стимулювати, заохочувати, створювати умови, щоб застосування мови розширювалося".

Він також підкреслив, що зараз білоруська молодь починає поступово переходити на білоруську мову та спілкуватися нею в житті.

"Треба визнати, що національна мова - одна з основ національної самоідентифікації будь-якого народу. Якщо ми говоримо про захист своєї ідентичності, ми повинні культивувати одну з його основ - мову. Культивувати, пропагувати, застосовувати - про це йдеться. Звичайно, неправильно говорити про те, що ми зараз будемо насаджувати білоруську мову. Але робити так, щоб вона була популярна, модна, особливо серед молоді", - зазначив Зась.

Нагадаємо, станом на 2017 рік російська мова поступово витісняла білоруську не лише зі спілкування білорусів, а й з навчання у школах та університетах.

ВідеоЛукашенко заявив, що Росія намагається приєднати до себе Білорусь

Побоюваннями Олександр Лукашенко поділився під час прес-конференції для російських журналістів. Каже, він розуміє натяки про руйнування країни та вступ до складу Росії в обмін на пальне. Однак суверенітет не віддасть ніколи. А також він обурюється розмовами про те, що Москва нібито годує Мінськ.

Лукашенко заявив, що Росія намагається приєднати до себе Білорусь

Залиште свій коментар

Вибір редакції