Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Білорусі впроваджують цензуру в інтернеті

Лукашенко має намір контролювати весь інтернет-простір Білорусі.

Роботу інтернет-ресурсів Білорусі контролюватиме уряд і спеціальна структура при адміністрації президента. Проект указу Олександра Лукашенко опублікувала опозиційна газета Наша нива. 

Провайдери - всі вони контролюються владою - отримають право відключати доступ до певних ресурсів. Доступ до інформації про незаконну діяльність, розміщену на зарубіжних сайтах, також буде легко перекрити - адже єдиний кабель, що забезпечує вихід Білорусі в глобальну мережу, контролюється державним підприємством "Белтелеком".

Після набуття чинності указу "Про заходи по уточненню використання національного сегменту глобальної комп'ютерної мережі інтернет" контролювати роботу білоруських інтернет-ресурсів буде уряд разом з провайдерами, а також спеціальна служба - оперативно-аналітичний центр при адміністрації президента (ОАЦ).

ОАЦ перекриватиме доступ до інформації, що суперечить білоруському законодавству. У пункті 1.5 проекту указу мовиться, що "постачальники послуг мережі інтернет по запиту користувача здійснюють послуги з обмеження доступу до інформації, зміст якої направлений на здійснення екстремістської діяльності".

Таким чином, по запиту одного користувача провайдер зможе відключити інтернет-ресурс. Для особливо нетямущих провайдерів документ передбачає можливість припинення діяльності "згідно ухвалі ради міністрів".
Відзначимо, до екстремістської діяльності в проекті указу, зокрема, відносяться: розпалювання національної і релігійної ворожнечі; незаконний оборот зброї, боєприпасів, вибухових, радіоактивних, сильнодіючих, токсичних речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин і їх прекурсорів; організація незаконної міграції і торгівлі людьми; розповсюдження порнографічних матеріалів; пропаганда насильства, жорстокості і інших діянь, заборонених законодавством.

Нагадаємо, в серпні поточного року в російській Уфі був затриманий місцевий блогер Сергій Орлов, звинувачений у екстремізмі.

Читайте також:

Лукашенко: диктатура можлива в Росії, США та Китаї

У Росії затримали блогера, якого звинувачують у екстремізмі

"Вікіпедія" запроваджує цензуру

Залиште свій коментар

Вибір редакції