У Білорусі введуть додаткові уроки, на яких вчитимуть знищувати військову техніку та займатимуться стройовою підготовкою

У Білорусі введуть додаткові уроки, на яких вчитимуть знищувати військову техніку та займатимуться стройовою підготовкою

Білоруським дітям будуть менше розповідати про історичні події, пов'язані зі східним агресором.

У білоруських старшокласників з'являться нові факультативні програми, на яких учнів навчатимуть методам знищення військової техніки, аналізу повідомлень в ЗМІ, а також присвячуватимуть час стройовій підготовці.

Відповідну постанову поширило Міносвіти Білорусі, пише видання "Наша Ніва".

Зазначається, що серед додаткових уроків у школярі з'являться: "Школа захисника Вітчизни", "Психологічні основи вибору військової професії", "Захисники білоруської землі", "Захисники Вітчизни", "Медицина надзвичайних ситуацій".

Таким чином, у дітей хочуть сформувати "почуття громадянського патріотизму та національної самосвідомості". У Міносвіти запевняють, що відвідування факультативів відбуватиметься лише за бажанням учнів. 

Водночас зміст навчальних програм в історичному блоці здебільшого дублює програму з "Історії", але наголошується саме на епізодах боротьби із Західними країнами (зокрема, Польщею, Німеччиною - ред.), але зовсім мало згадується про Східного агресора - Росію. 

Досить багато часу виділено на факультатив "Психологічні основи вибору військової професії", цілих 70 годин. Тоді як на курсу "Захисники Вітчизни" - 35 год. 

"За 35 годин курсу "Захисники Вітчизни" школярів навчать психологічного захисту, правильної ідентифікації сил НАТО і методам знищення військової техніки. А також стройовій підготовці, основам стрілецької, ознайомлять з військовими статутами - іншими словами, дадуть короткий курс молодого бійця", - зауважує видання.

Як повідомлялося:

  • 9 серпня у Білорусі відбулися вибори президента, і після оприлюднення даних перших екзит-полів, де перемога була за Лукашенком, білоруси вийшли на акції протесту в багатьох містах країни.
  • Вже під час перших зіткнень з ОМОНом правоохоронці використали світлошумові гранати, гумові кулі і водомети, а Інтернет не працював на території країни всю ніч.
  • Відомо про щонайменше трьох загиблих внаслідок протестів. 
  • На п'ятий день протестів міністр внутрішніх справ Білорусі Юрій Караєв перепросив за знущання силовиків над мітингувальниками.
  • Тим часом держави Європейського Союзу погодилися не вважати чинними результати президентських виборів у Білорусі, оголошені ЦВК.
  • 16 серпня на марш "За свободу" у Мінську вийшли понад 200 тисяч мітингувальників. Паралельно у білоруській столиці зібрали прихильників Олександра Лукашенка.
  • 23 серпня у Білорусі десятки тисяч людей по всій країні приєдналися до протестних маршів. На найбільший мітинг зібралися понад 200 тисяч людей у Мінську. 

Відео Студенти не злякалися: у Білорусі поновилися акції протестів в університетах

У Білорусі поновилися акції протестів в університетах. Повідомляють про нові затримання. Тоді як затриманих напередодні 95 протестувальників починають судити. Студенти, що влаштували протести проти Лукашенка першого вересня, отримують від 5 до 15 діб арешту. Яка нині ситуація у сусідній країні - у сюжеті.  

Студенти не злякалися: у Білорусі поновилися акції протестів в університетах

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів