Перейти до змісту
У Білорусі з новою силою вибухнули протести: силовики розганяли людей водометами та били кийками

Затримано понад 200 осіб.

Білорусів, які вийшли на протест після таємної інавгурації Олександра Лукашенка, жорстко розганяв ОМОН з водометами та кийками. Силовинки затримали понад 200 осіб упродовж ночі.

Як минула ніч у Білорусі після інавгурації Олександра Лукашенка - у сюжеті ТСН.Ранок.

Перші протестувальники у центрі Мінська почали збиратись напередодні близько 19:00. На людей уже чекали озброєні ОМОНівці. Силовики діяли надзвичайно жорстко: використовували кийки та електрошокери. Утім, протестувальників це не зупинило, бо з кожною годиною людей ставало все більше. У МІнську на вулиці викотили водомети. Крім того, із настанням темряви силовиків стало ще більше. У формі та без знаків вони полювали за мітингарями. Протестувальники почали блокувати дороги.

Протести у Білорусі з новою силою почались після таємної інавгурації Олександра Лукашенка. Вона відбулась напередодні, але її не анонсували, а показали лише після завершення у записі. Це пряме порушення Конституції країни. Білоруська опозиція заявила, що цим кроком Лукашенко остаточно втратив легітимність. Не визнали Лукашенка президентом уже 11 країн, зокрема й Україна. 

Відео Білорусів, які вийшли на протест після інавгурації Лукашенка, жорстоко розганяли омонівці

Водомети та кийки: білорусів, які вийшли на протест після таємної інавгурації Лукашенка жорстко розганяв ОМОН. Опозиційні ЗМІ викладають шокуючі кадри побитих людей. За ніч більше 2 з половиною сотень затриманих. Україна, як і ще 10 держав, не вважає Лукашенка легітимним президентом – про це у своєму твіттері написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Щоправда на офіційному сайті МЗС України такої заяви принаймні поки що немає. Білоруська опозиція закликає до безсстрокових протестів і загальнонаціонального страйку. Детальніше – у сюжеті.    

Білорусів, які вийшли на протест після інавгурації Лукашенка, жорстоко розганяли омонівці

"Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі і завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня "інавгурація" Олександра Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави", - написав у "Твіттер" очільник МЗС України Дмитро Кулеба. 

Білоруська опозиція вимагає негайної відставки Лукашенка і закликає громадян до безстрокових акцій непокори. У країні запланований загальнонаціональний страйк. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин