У Білорусі за зберігання самогону штрафуватимуть на 60 доларів

У Білорусі внесено зімни до законодавство, які передбачають штраф у 60 доларів для тих, хто купив чи виготовив більше 5 літрів самогону.

Білоруські парламентарі схвалили закон, що посилює відповідальність за виготовлення, зберігання, а також придбання самогону.

Зокрема, законом передбачений штраф у розмірі п'яти базових величин.

Таким чином, людям, які виготовили або купили більше п'яти літрів самогону або 30 літрів браги, загрожує штраф у розмірі близько 60 дол. Така ж відповідальність передбачена за зберігання самогонних апаратів. При повторенні порушення розмір штрафу збільшується приблизно до 370 дол.

Відзначимо, що схвалений парламентаріями документ також забороняє розпивання пива в громадських місцях і передбачає посилення кримінальної відповідальності за керування транспортним засобом у стані сп'яніння, передачу керування такій особі, або відмова від проходження огляду на предмет сп'яніння.

"Карний кодекс доповнюється новим самостійним складом злочину, що передбачають відповідальність за повторність такого злочину. При цьому передбачається підвищення нижньої межі штрафу за це діяння з 30 до 300 базових величин (одна базова величина в даний час складає 35 тисяч білоруських рублів, або близько 12 дол.), доповнення санкції статті такими видами покарання, як обмеження або позбавлення волі на строк до двох років", - повідомив директор Національного центру законодавства та правових досліджень Білорусії Вадим Іпатов.

Нагадаємо, 9 грудня до Верховної ради внесено законопроект про значне збільшення штрафів (від 170-850 грн до 850-1700) за самогоноваріння і виготовлення фальшивих сигарет і цигарок.

Він торкнеться тільки тих, хто жене самогон або робить "ліву" горілку зі спирту не для себе, а на продаж.

Читайте також:

Українцям дозволять варити самогон для себе

Вінничанин варив самогон з пластикових пляшок

Росіяни випивають 150 млн літрів одеколону на рік

Пияцтво в Росії досягло рівня часів перебудови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: