У Білорусі заборонили оптову торгівлю

Уряд прийняв розпорядження, яке змушує закуповувати товари тільки у виробників. Експерти називають це ударом по імпорту.

білоруські товари
Компаніям наказано закуповувати товари тільки в їх виробників (Фото: naviny.by)
Уряд Білорусі фактично заборонив оптову торгівлю в республіці.

Згідно з наказом уряду, компаніям країни наказано закуповувати всі товари тільки в їх виробників або офіційних торгових представників того або іншого підприємства.

Відповідна ухвала, що фактично забороняє посередницьку діяльність при торгівлі, була опублікована 31 липня на сайті білоруської Ради Міністрів.

Майже одразу ж після того, як ухвала була опублікована, сайт перестав відкриватися через велику кількість охочих ознайомитися з документом.

В ухвалі мовиться, що списки офіційних представників виробників товарів повинні будуть затверджуватися в уряді Білорусі на підставі заяв постачальників. Проте переліки поки не опубліковані, і коли вони будуть затверджені, невідомо.

На думку незалежних експертів, нововведення білоруського уряду направлене в першу чергу на боротьбу з імпортом. За словами керівника науково-дослідного центру імені Мізеса Ярослава Романчука, по суті, заборона посередництва при торгівлі "вб'є дрібний і середній бізнес, зайнятий на імпорті".

Влада Білорусі з початку 2000-х років намагаються обмежити розповсюдження імпортних товарів, щоб збільшити частку вітчизняної продукції і підтримати білоруських виробників.

Так, в квітні поточного року управління справами білоруського президента заборонило ввезення в країну готової риби та морепродуктів. У травні Нацбанк Білорусі на місяць заборонив продаж на Білоруській валютно-фондовій біржі валюти для оплати імпортних контрактів не по авансових платежах.

Читайте також:

Експерти очікують нечувану газову війну з Білоруссю

Білоруських парламентаріїв викрили у відвідуванні порносайтів на роботі

Білорусь не бажає створювати аналог НАТО за вказівкою Москви

660 гектарів української землі можуть відійти Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: