У Білорусі закрили радіостанцію за "екстремізм": на виборах там агітували не за Лукашенка

Радіостанцію звинуватили у "поширенні закликів до екстремістської діяльності". Під час виборчої компанії в ефірі лунали агітаційні заклики конкурентів Лукашенка.

У Білорусії за рішенням влади припинено мовлення радіостанції "Авторадіо". Її звинуватили в "поширенні закликів до екстремістської діяльності". Самі журналісти вважають, що невдоволення влади викликала трансляція агітаційних матеріалів опозиції перед президентськими виборами.

Білоруське "Авторадіо" здійснювало мовлення на частотах 105,1 FM та 67,70 УКВ.

Рішення про зупинку мовлення прийняла республіканська комісія з телебачення і радіомовлення (відповідний документ датований 11 січня). У тексті стверджується, що 16 грудня 2010 року "Авторадіо" "поширювало інформацію, що містить публічні заклики до екстремістської діяльності".

У зв'язку з цим, як зазначається, було анульовано раніше прийняте рішення про надання цій станції "права наземного ефірного мовлення".

У "Авторадіо" розповіли, що в період з 9 по 17 грудня транслювали агітаційні матеріали опозиційних кандидатів у президенти - Андрія Саннікова та Володимира Некляєва. Тоді нарікань з боку контролюючих органів це не викликало.

У передвиборних текстах Саннікова, зокрема, містилася фраза, що "доля країни вирішується на площі". Чи визнала влада екстремістськими ці або якісь інші слова, невідомо.

Нинішнє рішення влади "Авторадіо" має намір оскаржувати в суді.

Нагадаємо, що згадані кандидати - Санніков і Некляєв - 19 грудня програли вибори чинному президенту Олександру Лукашенко. Вони відмовилися визнавати його перемогу і разом з іншими лідерами опозиції організували акції протесту в Мінську. Присутні опозиціонери оголосили про створення "уряду народного порятунку".

Після того як група протестуючих стала ломитися в будівлю уряду, присутніх розігнав ОМОН. Багато було побито. Лідери опозиції, включаючи Саннікова і Некляєва, затримані. На них завели кримінальну справу за звинуваченням в організації масових заворушень.

Читайте також:

Студентів, які виступили проти Лукашенка, масово виганяють з вузів

У Білорусі пред'явили звинувачення 31 опозиціонеру

Білоруське ТБ показало фільм про опозиціонерів з поясами шахідів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: