У Білорусі засудили 26 учасників мовчазних акцій протесту

Засуджено за статтею "дрібне хуліганство" 26 осіб, з яких 17 заплатять штраф, а 9 осіб заарештовано на термін від 8 до 15 діб.

У Білорусі в п'ятницю, 1 липня, продовжать судити учасників акції протесту "Революція через соціальні мережі". За даними правозахисників вже засуджені за статтею "дрібне хуліганство" 26 осіб, з яких 17 заплатять штраф, а 9 осіб заарештовано на термін від 8 до 15 діб.

Всього 29 червня в Білорусі були затримані 269 осіб, 130 з яких будуть притягнуті до адміністративної відповідальності.

На "Революції через соціальні мережі" в Мінську, за даними МВС Білорусі, 29 червня зібралися 350 осіб. За оцінками опозиційних ЗМІ, незважаючи на дощ, на Жовтневу площу прийшли кілька тисяч чоловік.

Акції протесту в цьому форматі проходять починаючи з червня. Учасники не викрикують лозунгів, не висувають жодних політичних вимог, а збираються на площах білоруських міст і мовчать або плескають у долоні. Влада, що називає акції несанкціонованими, затримує їх учасників. До 29 червня суди засуджували тих, хто прийшов на площі тільки до штрафу.

Як повідомляють білоруські опозиціонери, спецназівці і люди в цивільному затримують не тільки протестуючиї, але і простих громадян, причому не тільки білоруських. Зокрема, на 7 діб заарештували громадянина Росії Олега Камашева. 29 червня його затримали в на площі у центрі міста Борисова разом з дружиною і двома дітьми.

3 липня в Білорусі в День незалежності країни пройде чергова акція "Революція через соціальні мережі".

Читайте також:

Білорусів закликали на акціях протесту весело грузиться в автозаки

У Білорусі польського журналіста хочуть посадити за образу Лукашенка

Лукашенко пообіцяв звільнити політв'язнів, "щоб не поганити в'язниць"

Лукашенко попередив "свядомих", що не допустить акцій протесту

У Мінську пройшла акція протесту, затримано більше 100 "мовчазних" опозиціонерів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: