У Білорусі затримали головного редактора порталу Нrodna.life

У Білорусі затримали головного редактора порталу Нrodna.life

Чоловіка затримали на очах у сім'ї біля будинку, де він проживає. До нього підійшли невідомі і без пояснень сказали проїхати з ними.

30 травня у білоруському місті Гродно правоохоронці затримали головного редактора інтернет-порталу Нrodna.life Олексія Шота.

За даними телеканалу "Белсат", біля будинку журналіста досі "чергує" автобус правоохоронних органів.

Головний редактор Нrodna.life перебуває в Ленінському РВВС Гродна. У чому його звинувачують - невідомо. Поруч з будинком журналіста продовжує стояти бус. Головний редактор Hrodna.life раніше був оштрафований за статтею про розповсюдження інформаційної продукції, визнаної екстремістською.

Сайт Hrodna.life у 2020-2021 роках двічі визнавали найкращим регіональним виданням Білорусі. За словами затриманого редактора, у серпні 2020 року портал був єдиним в Гродні, який висвітлював протести.

Можливо, Олексія знову звинувачують у поширенні екстремістських матеріалів. Коли його виводили з дому після обшуку, він вигукнув, що "справа через NEXTA". У редакції Hrodna.life підтверджують статтю 17.11 КоАП ("Поширення, виготовлення, зберігання, перевезення інформаційної продукції, що містить заклики до екстремістської діяльності або пропагує таку діяльність").

Нагадаємо:

  • У Мінську посадили літак Афіни-Вільнюс компанії Ryanair, на борту якого перебував опозиційний білоруський журналіст і блогер Роман Протасевич. Опозиціонера відразу ж затримали.
  • Пасажири розповіли про реакцію Протасевича на посадку в Мінську. За словами очевидців, дізнавшись про посадку в Мінську Протасевич запанікував
  • Імовірно, у розмові з бортпровідником рейсу Протасевич просив не приземлятися в Мінську. Протасевич сказав бортпровіднику: "Не робіть цього, вони вб'ють мене. Я біженець". 
  • Разом з Протасевичем затримали його дівчину - Софію Сапегу. Їй загрожує 12 років позбавлення волі.
  • 30 квітня стало відомо, що у Білорусі також затримали 20-річного росіянина, який озвучував ролики: його звинувачують в організації протестів.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

 

Наступна публікація