У Білорусі затримали польських шпигунів

Справу чотирьох білорусів і одного росіянина, яких звинувачують у шпигунстві на користь Польщі, одразу ж направили до суду.

У Білорусі направлена до суду справа п'ятьох обвинувачених у шпигунстві на користь Польщі громадян. До цього про арешт колишніх військовослужбовців - чотирьох білорусів і одного росіянина - повідомив по білоруському телебаченню представник комітету держбезпеки Білорусі Віктор Вегера.

За шпигунство в Білорусі передбачено суворе покарання аж до страти, але досі таку міру не застосовували.

Як стверджують в КДБ країни, шпигуни передавали до Польщі інформацію про протиповітряну оборону Білорусі і Росії. Зокрема, агентів цікавили зенітні комплекси С-300.

"Повністю доведена шпигунська злочинна діяльність. Завдяки своєчасним діям контррозвідки, збитків обороноздатності Білоруської держави завдано не було", - сказав заступник голови КДБ Віктор Вегера.

Телебачення також продемонструвало інтерв'ю з двома заарештованими, які визнали свою провину і розповіли про те, як були завербовані польськими спецслужбами.

Державний телеканал ОНТ розповів, посилаючись на КДБ країни, що заарештовані робили копії службових документів і потім перевозили їх через кордон за допомогою спеціально облаштованих тайників та передавали польським спецслужбам.

Примітно, що ще в суботу, 14 липня, цей телеканал заперечував дану інформацію.

У січні 2007 року Володимир Рускін був затриманий на кордоні при спробі перевезення секретних матеріалів. Незабаром була заарештована решта учасників резидентури. Офіцер Юреня прийшов з повинної до ФСБ Росії. Затриманим висунуто звинувачення в зраді Батьківщині шляхом шпигунства.

Прес-секретар польського посольства Моніка Садковська повідомила, що Польщі офіційно не повідомили про арешт шпигунів, які працювали на її користь.

Білорусь, чиї відносини з сусідньою Польщею неодноразово затьмарювалися дипломатичними скандалами, кілька разів за останні роки вже заявляла про викриття шпигунів, які працювали на користь польських спецслужб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: