У Білорусі затримали понад 170 людей, МВС заперечує масові протести: відео

Дата публікації
Перегляди
670
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі затримали понад 170 людей, МВС заперечує масові протести: відео

Фото: Associated Press

За даними правозахисників, понад півтори сотні осіб затримали в Мінську.

У Білорусі в суботу 27 березня, затримали понад 170 людей. Нагадаємо, що цього дня в країні мав відбутися перший від початку року масовий протест проти президентства Олександра Лукашенка. 

Про це із посиланням на правозахисний центр "Вясна" повідомляє TUT.BY.

За даними правозахисників, понад півтори сотні осіб затримали в Мінську. Також арешти зафіксували у Бресті, а в Новогрудку до райвідділку потрапила група відвідувачів краєзнавчого музею. Зазначається, що 39 осіб вже відпустили. 

У виданні ж зауважують, що в білоруській столиці поблизу площі Бангалор "люди в балаклавах і з кийками зупиняли людей без форми". "Судячи з надісланих до редакції відеозаписів, їх саджали в автозаки, до декого застосовували силу", - розповіли журналісти.

Серед затриманих були щонайменше п'ятеро співробітників ЗМІ, зокрема редакторки TUT.BY Галина Уласик і Анна Калтигіна, головний редактор "Нашої Нiви" Єгор Мартинович, фотографиня видання Надія Бужан і кореспондентка Катерина Карпіцька. Згодом Уласик, Калтигіна, Бужан і Карпіцьку відпустили. 

Тим часом у Міністерстві внутрішніх справ заперечують фіксацію будь-яких "несанкціонованих масових заходів" і заявляють, що інформація про масові затримання не відповідає дійсності.

Людей нібито доставляли до територіальних органів внутрішніх справ для розгляду. При цьому понад сотня осіб, за даними відомства, потрапила до відділень за адміністративні порушення, зокрема пікетування.

"Нечисленні групи з незареєстрованої символікою помічені в Мінську, деякі протестувальники доставлені до територіальних органів внутрішніх справ для розгляду, - йдеться у повідомленні білоруського МВС. - Також в деяких районах столиці були затримані особи з колючо-ріжучими предметами і пістолетами".

Напередодні жителів Білорусі вперше від початку року скликали на масовий протест проти режиму Олександра Лукашенка. Після закликів вийти на мітинг вулиці столиці оточили колонами військової техніки й посилили ОМОНівцями.

Новини світу: у Білорусі вперше від початку року вийшли на масові протести проти Лукашенка

Новини світу: у Білорусі вперше від початку року вийшли на масові протести проти Лукашенка

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
670
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація