У Білорусі здивовані рішенням України припинити авіасполучення: Мінськ направив Києву ноту

Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Білорусі здивовані рішенням України припинити авіасполучення: Мінськ направив Києву ноту

Фото: УНІАН

Мінськ нагадав Києву про повернення літака авіакомпанії Белавіа в 2016 році.

Посольство Білорусі в Україні направило в МЗС ноту протесту у зв'язку з рішенням про припинення авіасполучення між країнами.

Про це у вівторок, 25 травня, йдеться в заяві посольства.

"У цій ноті зазначено, що білоруська сторона з подивом сприйняла рішення української сторони про припинення авіасполучення між Україною і Республікою Білорусь у зв'язку з авіаційною подією, яка не має відношення до України. Увагу зовнішньополітичного відомства України звернуто на те, що це нічим не обґрунтоване рішення України видається особливо абсурдним з урахуванням наступних обставин", - йдеться в повідомленні.

Також у білоруському посольстві зазначили, що 21 жовтня 2016 року за рішенням України літак авіакомпанії Белавіа, що здійснював рейс за маршрутом Київ-Мінськ, був повернутий українською стороною в київський аеропорт Жуляни під загрозою застосування бойової авіації.

У диппредставництві наголосили, що збитку від прийнятого українською стороною політичного рішення зазнають насамперед Україна і її громадяни.

"Авіаційна блокада, організована Україною, не дозволить громадянам Республіки Білорусь повною мірою скористатися рекреаційним потенціалом України в самий розпал туристичного сезону. Значно зросте і вартість подорожей в Україну у зв'язку з необхідністю використання для перельотів альтернативних аеропортів", - пояснили в посольстві.

Крім того, у ноті також зазначено, що "білоруська сторона сподівається, що обурливе рішення України щодо авіаційної блокади Республіки Білорусь, метою якої є завдання економічних збитків авіаційній галузі Білорусі, буде найближчим часом скасовано з урахуванням об'єктивного розгляду всіх обставин посадки 23 травня 2021 року в Національному аеропорту "Мінськ" літака авіакомпанії "Ryanair", здійсненої екіпажем цього повітряного судна в повній відповідності з міжнародними правилами та стандартами у сфері авіаційної безпеки".

"У зверненні білоруського дипломатичного представництва висловлено сподівання на повернення української сторони в русло шанобливого міждержавного спілкування з Республікою Білорусь, що відповідає взаємним інтересам, а також об'єктивну, всебічно виважену і відповідальну духу добросусідства позицію України, засновану на принципах невтручання у внутрішні справи одне одного", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Україна від 26 травня припиняє авіасполучення з Білоруссю. Також українським авіакомпаніям та літакам заборонятиметься виконувати польоти в повітряному просторі Білорусі.

Нагадаємо, 23 травня у Білорусі примусово посадили цивільний рейс компанії Ryanair, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Затримання Романа Протасевича в Білорусі: подробиці міжнародного скандалу

Затримання Романа Протасевича в Білорусі: подробиці міжнародного скандалу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Дата публікації
Перегляди
10к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація