У Білорусі знову затримали активістів Спілки поляків

Білоруська міліція затримала лідера неофіційної Спілки поляків Білорусі та ще 8 активістів. Місцезнаходження затриманих поляків невідоме.

Лідер неофіційної Спілки поляків у Білорусі (СПБ) Анжеліка Борис і вісім активістів цієї організації затримані міліцією 17 лютого.

Як повідомила заступник голови Спілки Анжеліка Орехво, це відбулося близько полудня. Активісти організації направлялися до суду Воложинського району (Мінська область), щоб підтримати керівника Івенецької організації СПБ Тереси Соболь. Анжеліку Борис і двох активісток разом з водієм автомобіля було затримано в районі Ліди (Гродненська область), інші п'ятеро членів СПБ - недалеко від Воложина. Місцезнаходження затриманих поки невідоме.

Це вже друге за останні три дні масове затримання активістів неофіційної СПБ. 15 лютого в різних містах Білорусі було затримано близько 40 активістів та керівників організації. За організацію несанкціонованого мітингу в Гродно 10 лютого Анжеліка Борис була оштрафована, Анджей Почобут, Ігор Банцер і Мечислав Яскевич засуджені на п'ять діб арешту.

17 лютого в суді Воложинського району заплановано попереднє засідання у цивільній справі лідера Івенецької організації неофіційної СПБ Тереси Соболь. Вона звинувачується в захопленні Дому польського в Івенці. Позов щодо Соболь подав голова офіційної СПБ Станіслав Семашко. Обидві організації претендують на Дім польський.

Розкол в СПБ відбувся в 2005 році. Частина організації офіційно зареєстрована Міністерством юстиції Білорусі. Неофіційне крило СПБ на чолі з Анжелікою Борис підтримують польську владу.

16 лютого президент Польщі Лех Качинський надіслав листа Олександрові Лукашенку, в якому висловив "свою стурбованість і рішучий протест у зв'язку із зростанням репресій проти Спілки поляків у Білорусі".

У той же день 16 лютого верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики, віце-голова Єврокомісії Кетрін Ештон засудила дії міліції стосовно поляків і "спроби влади нав'язати польській спільноті нове керівництво". Вона заявила, що ситуація навколо СПБ підриває зусилля Євросоюзу з налагодження відносин з офіційним Мінськом.

Читайте також:

Євросоюз пригрозив Білорусі санкціями за утиски поляків

Польща заборонила в`їзд білоруським чиновникам за гоніння інакодумців

Польща відкликала посла з Білорусі через репресії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: