У Білорусії допитають журналістів, які "не так" писали про теракт

Глава Генпрокуратури Білорусі попередив, що "частина авторів буде викликана на допити у кримінальній справі" через те, що неправильно висвітлювали теракт.

Генпрокурор Білорусі Григорій Василевич висловив невдоволення тим, як в деяких ЗМІ висвітлювався теракт в мінському метро. Він заявив, що деякі автори влаштували "танці на крові".

Глава Генпрокуратури попередив, що "частина авторів буде викликана на допити у кримінальній справі". Невідомо про співробітників яких видань йде мова.

Василевич також зазначив, що в інтернеті деякі користувачі залишають "коментарі, що дискредитують Білорусь". У зв'язку з цим він заявив, що в інтернеті "треба наводити порядок". Які конкретно заходи планує прокуратура, поки невідомо.

Раніше у ряді ЗМІ, коментував вибух у Мінську та розслідування цього теракту, висловлювалися припущення, що злочин було організовано владою, нібито бажали таким чином відвернути населення від економічних проблем. Версії такого роду висували і представники білоруської опозиції.

13 квітня президент Білорусі Олександр Лукашенко, повідомивши про розкриття теракту і затримання виконавців, доручив розслідувати "всі заяви діячів від політики, які звинувачували кого не лінь". "Може бути, ці так звані 'політики від п'ятої колони' розкриють карти і покажуть, хто ж 'замовив'? Усіх залучити і допитати, попри будь-яку 'демократію' і стогони за кордоном", - додав він.

У президентській адміністрації пізніше назвали заяви опозиції про причетність влади до теракту "безвідповідальними". Заступник глави адміністрації Олександр Радьков відзначив, що автори таких заяв "повинні відповідати за законом".

Теракт в мінського метро було здійснено 11 квітня. У результаті вибуху загинули 12 людей, близько 200 постраждали. На наступний день після вибуху стало відомо про затримання декількох підозрюваних. 13 квітня було оголошено, що злочин розкрито. За словами Лукашенка, затримані (відомо, що вони є громадянами Білорусії) дали свідчення. При цьому президент зазначив, що мотив злочину поки не встановлено.

Слідкуйте за подіями у Мінську після кривавого теракту в метро тут.

Читайте також:

У кривавому теракті в Мінську постраждала ще одна українка

Затриманих у справі про теракт у Мінську взяли під варту

Мінське метро підірвали невідомою речовиною

ВідеоКривавий теракт в Мінську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: