У білоруському місті з магазинів позникали глобуси з "російським Кримом"

Посадовці рекомендували підприємцям не продавати подібні глобуси.

У білоруському місті Могильов з полиць книжкових магазинів позникали глобуси, на яких Крим був вказаний частиною Росії.

Сталося це невдовзі після того, як Управління торгівлі та послуг Могильовського облвиконкому рекомендувало підприємцям не продавати політичні карти світу і глобуси, на яких територіальна приналежність Криму відрізняється від загальновизнаної світовою спільнотою, повідомляє Радіо Свобода.

Лист з поясненням такої позиції Управління торгівлі надіслало першому заступнику голови Білоруського соціал-демократичної партії "Громада" Ігорю Борисову, який домагався зняття глобусу з "російським Кримом" з продажу. Активіст доводив, що така продукція вводить в оману покупців і суперечить офіційній позиції Білорусі по Криму.

Майже всі книгарні в Могильові підкоряються акціонерному товариству "Могілевсоюзпечать", тож ці магазини прибрали глобуси. Що стосується комерційних магазинів, то на їх полицях глобуси з "російським Кримом" все ще виставлені. Продаються такі глобусом і в найбільшому магазині міста - універмагу.

Глобуси з "російським Кримом" виготовлені польською фірмою "ZACHEM-GŁOWALA". Директор фірми Кшиштоф Главан заявив, що його компанія не підтримує анексії Криму Росією. Але при цьому, за його словами, фірма змушена була позначити Крим територією Росії, щоб не втрачати російський ринок.

Нагадаємо, британське видавництво Oxford University Press випустило соціально-економічний атлас світу на 2016 рік, на якому анексований Крим зобразили частиною Росії. Посольство України у Великій Британії закликало видавничий дім виправити помилку, оскільки такі серйозні помилки можуть погано прославити Oxford University Press.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: