До 140-річчя Леніна вчені розсекретили його зв'язок із Чайковським

У вождя пролетаріату єврейське походження. Він також - родич Петра Ілліча Чайковського та президента ФРН в 1980-х роках.

В Ульяновську до 140-річчя Володимира Ілліча Леніна відкрилася виставка розсекречених документів, які пролежали в архівах не одне десятиліття.

У біографії вождя пролетаріату вчені досі знаходять все нові факти. Так, наприклад, є припущення, що Володимир Ульянов був далеким родичем Петра Чайковського.

Готувати ювілейну виставку співробітникам ленінського меморіалу було непросто. Здавалося, що за 40 років роботи показали вже все, що тільки можна. Але дещо нове все-таки вдалося знайти.

Портрет наркома оборони СРСР Климента Ворошилова потрапив сюди з приватної колекції. Яким же було здивування музейних працівників, коли несподівано з'ясувалося, що це не один, а відразу два історичних артефакти. Довгий час нарком Климент Ворошилов приховував під собою цікавий і рідкісний малюнок: Ленін і його найближчі соратники. Після того, як майже половина із зображених тут людей були репресовані, картина стала "політичною зрадою" та зберігати її в будинку відкрито стало небезпечно.

Показовий момент. Картина написана в 1920-х роках. Ленін сидить, соратники стоять. А на іншому зображенні, зробленому в 1930-х роках, сидить уже Йосип Сталін, а Володимир Ленін показаний ледь чи не учнем. Директор меморіалу Валерій Перфілов каже, що таких випадків дуже багато. Фотографії відретушовані, картини написані з урахуванням політичного підґрунтя, а мемуари виправлені. Наприклад, Анатолій Луначарський п'ять разів переписував свої спогади про революцію, поки вони не отримали схвалення Сталіна. Так що пошуки історичної правди в середовищі ленінознавців тривають.

"Сьогодні відкриті архіви спецсзбережень. До нас пішла величезна кількість документів, книг опонентів Леніна, які змушені були виїхати за кордон і там працювати і ми сьогодні в якійсь мірі тільки наближаємося, у нас з'являється великий масив документів", - говорить Валерій Перфілов, директор музею-меморіалу Володимира Ілліча Леніна .

Більшовики спочатку говорили, що вождя світового пролетаріату світу подарував російський народ. Розповідали про тата Леніна, просту людину з бідної сім'ї, але вперто мовчали про материнську лінію і забороняли вченим копати в цьому напрямку. На сьогоднішній день з будинком-музеєм Ульянових співпрацює німецький пенсіонер Гюнтер Крузе. Завдяки йому в генеалогії сім'ї професійних революціонерів вдалося просунутися аж до XVII століття. І виявити німецьке, шведське і єврейське коріння Володимира Ілліча. А також його знаменитих родичів. Дядько матері Володимира Ілліча Леніна Карл Гросшофп служив віце-директором департаменту зовнішньої торгівлі міністерства фінансів Росії. Нащадок по сусідній гілці генеалогічного дерева Ріхард Вайцзеккер був президентом ФРН в 1980-х роках. І не виключено, що автор "Лебединого озера" та інших видатних музичних творів теж родич.

"Один з представників роду Бернеса, приїхавши до Росії, одружився на представниці роду Чайковських і якщо слідувати цій версії, то Петро Ілліч Чайковський і Володимир Ілліч Ленін теж родичі", - пояснює науковий співробітник будинку-музею Володимира Ілліча Леніна.

Володимир Ілліч Ленін залишається найвідомішим людиною Ульяновська. Правда, останнім часом інтерес до вождя знижується, визнають музейники. Черг в меморіал, як у радянські часи, давно немає, а серед школярів, особливо молодших класів, уже нерідко зустрічаються ті, хто не знає, хто такий Ленін і чим він прославив це місто, народившись 140 років тому в будинку в сім'ї вчителя. Але Ленініана продовжується і, за словами вчених, до вичерпної картини особистості вождя ще далеко.

Читайте також:

КПУ вимагає всією країною відзначити внесок Леніна в самостійність України

Мозок Леніна виявився меншим, ніж у нормальної людини

Ленін помер від сифілісу, який підчепив від паризької повії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: