У Болгарії через помилки під час COVID-вакцинації померли 10 тисяч людей, які так і не отримали щеплення

У Болгарії через помилки під час COVID-вакцинації померли 10 тисяч людей, які так і не отримали щеплення

Associated Press

У МОЗ заявили, що Болгарія "пожертвувала старшим поколінням".

У Болгарії допущені під час вакцинації населення від COVID-19 помилки, зокрема неправильні пріоритети влади, "коштували 10 тисяч життів". 

Про це заявив міністр охорони здоров'я країни Стойчо Кацаров, пише "Труд".

Йдеться про те, що через провалені переговори щодо поставки вакцин та неправильні пріоритети, в країні вакцинація відбувається дуже низькими темпами, що призвело до смерті від коронавірусу 10 тисяч невакцинованих громадян.

"Болгарія зробила серйозні помилки у вакцинації. Серед них - переговори щодо вакцин і неправильні пріоритети. Ця помилка коштувала 10 тисяч життів", - вказав очільник болгарського МОЗ.

Перша "велика помилка", переконаний Кацаров, пов'язана з переговорами щодо препаратів від коронавірусу. Так, уряд країни надав пріоритет угоді з компанією AstraZeneca, знехтувавши іншими виробниками.

"З цієї причини на початку січня, через пізню реєстрацію вакцини і через обмежене використання Pfizer, у Болгарії залишилася невелика кількість вакцин", - пояснив міністр.

Він додав, що у січні першу дозу вакцини від COVID-19 отримали трохи більше 30 тисяч болгар, а в лютому щеплення зробили 172 тисячі жителів країни, в якій проживають сім мільйонів людей. 

Ще однією помилкою, на переконання Кацарова, було те, що Болгарія надто пізно (у травні) надала пріоритет найбільш вразливій групі, зокрема людям старше 60 років і пацієнтам з хронічними захворюваннями.

"Це велика помилка, тому що понад 80% смертей від COVID-19 припадають на людей старше 60 років. В усіх країнах, окрім Болгарії, пріоритет надавався людям похилого віку. Коли ви вакцинуєте літніх людей, ви не лише скорочуєте поширення вірусу, але і знижуєте смертність", - висловився очільник болгарського МОЗ.

Загалом близько 50 тисяч людей, які працюють в секторі охорони здоров'я Болгарії, були вакциновані на першому етапі вакцинації. Ще понад 30 тисяч громадян щепилися на другому етапі.

"Болгарія пожертвувала старшим поколінням. Впродовж п'яти місяців ми вакцинували в основному молодих і активних людей. Ми зробили імунізацію спортсменів, мобільні групи були відправлені в різні компанії. Процес захисту найбільш вразливих груп був повністю припинений", - констатував він.

Третьою помилкою міністр охорони здоров'я назвав погану логістику.

Як повідомлялося, у світі кількість померлих від COVID-19 у період від 19 до 25 липня склала 69 тисяч осіб та зросла на 21% проти попереднього тижня.

Новини світу: у ВООЗ заявили, що захворюваність на коронавірус та смертність зростають

Новини світу: у ВООЗ заявили, що захворюваність на коронавірус та смертність зростають
Наступна публікація