У Бразилії провідний захисник корінних народів загинув від стріли тубільців

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Бразилії провідний захисник корінних народів загинув від стріли тубільців

Плем'я індійський тубільців / Associated Press

Правозахисники вважають, що корінні народи могли стати агресивнішими через спустошення фермерами та лісорубами їхніх споконвічних земель.

На північному заході Бразилії загинув провідний експерт з ізольованих амазонських племен Ріелі Францискато - він був убитий стрілою, коли наблизився до місця проживання корінних мешканців.

Про це пише ВВС

Францскато присвятив життя захисту ізольованих груп корінного населення. Фахівець був у цьому районі, аби спостерігати за одним з племенем, відомим як "ізольована група на річці Каутарі". Зазвичай воно було мирним.

Етноекологічна захисна асоціація, яку допоміг створити дослідник в 1980-х роках, заявила, що тубільці, на жаль, не здатні відрізнити друга від ворога із зовнішнього світу.

Свідки розповіли, що Франціскато і його групу обстріляли, коли ті підійшли до групи представників корінного населення. Чоловік спробував сховатися за автомобілем, але стріла влучила йому в груди. Франціскато зміг вийняти стрілу, яка влучила вище серця. "Він скрикнув, витягнув стрілу з грудей, пробіг 50 метрів і впав неживим", - сказав свідок-офіцер. 

Survival International, група із захисту прав корінних народів, вважає причиною смерті Францискато величезний тиск, який випав на долю тубільців, адже бразильські фермери та лісоруби спустошили більшу частину місць їхнього проживання. Лідери корінних народів говорять, що на їхніх споконвічних землях побільшало проблем із нелегальними гірниками, фермерами і лісозаготівельниками, відтоді як президентом Бразилії обрали Жаїра Болсонару.

Болсонару давно ставить під сумнів необхідність створення великих резервацій корінних народів в тропічних лісах і виступає за відкриття охоронюваних територій для сільського господарства і видобутку корисних копалин.

Нагадаємо, 2018-го року американський місіонер вирішив відвідати найбільш ізольований острів у світі, аби розповісти тубільцям про Ісуса. Відвідувати острів було заборонено. Плем'я вбило місіонера, вистріливши в нього з лука. Візит проповідника, хоч яку добру місію він не переслідував, міг мати жахливі наслідки як для самого народу, так і спричинити антропологічну катастрофу. ТСН.ua розповідає детальну цю історію.

Наступна публікація