У Бразилії спалахнули антиурядові протести, коли кількість жертв коронавірусу перевищила 500 тис.

У Бразилії спалахнули антиурядові протести, коли кількість жертв коронавірусу перевищила 500 тис.

Associated Press

У Бразилії щодня фіксують близько двох тисяч смертей і 100 тисяч заражень COVID-19.

У Бразилії в суботу, 19 червня, жителі понад двадцяти міст вийшли на антиурядові протести, коли кількість пов'язаних із COVID-19 смертей перевищила пів мільйона. 

Про це повідомляє The Associated Press

Зазначається, що в центрі Ріо-де-Жанейро зібралися тисячі людей, які тримали прапори з гаслами "Забирайтеся з Болсонару", "500 тисяч смертей. Це його вина", "Уряд голоду і безробіття" тощо.

"Бразилія переживає велику невдачу. Країна була зразковою для вакцинації у світі. У нас є широко визнані установи, але сьогодні ми перебуваємо в сумній ситуації", - сказала Ізабела Гулджор, 20-річна студентка, яка приєдналася до протесту.

Тим часом в Сан-Паулу протестувальники запустили в небо червоні кулі в пам'ять про жертв коронавірусу.

Подібні мітинги відбулися щонайменше в 22 штатах Бразилії, а також у Федеральному окрузі Бразиліа. "Їх просували ліві опозиційні партії, яких надихнули зниження рейтингу Болсонару в опитуваннях і передчуття президентської гонки в наступному році", - вказують у виданні. 

Водночас у червні прихильники Болсонару також стали частіше виходити на вулиці, висловлюючи згоду з ініційованим ним скасуванням карантинних обмежень, і невдоволення тим, що локдаун завдав бізнесу шкоди.

Критики кажуть, що просування Болсонару відповідних ідей і спростованих методів лікування, зокрема гідроксихлорохіну, сприяли різкому збільшенню числа загиблих і млявій кампанії вакцинації, під час якої було повністю щеплено менше 12% населення.

У країні з населенням майже 213 мільйонів людей щодня реєструють близько 100 тисяч нових заражень COVID-19 і двох тисяч смертей від ускладнень інфекції.

Як повідомлялося, президент Бразилії Жаїр Болсонару під час мотопробігу не дотримувався запроваджених обмежень. Його очікує штраф на суму майже 90 євро.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: у Бразилії оштрафували президента через відсутність захисної маски

Новини світу: у Бразилії оштрафували президента через відсутність захисної маски
Наступна публікація