У Бразилії стартував саміт БРІК

У рамках саміту буде вирішено ряд питань, основне я яких взаємодія країн БРІК у контексті міжнародних зусиль з подолання глобальної фінансово-економічної кризи та завдань посткризового розвитку а також міжнародний тероризм.

У столиці Бразилії розпочався Саміт БРІК (Бразилія, Росія, Індія і Китай). В зустрічі беруть участь президент РФ Дмитро Мєдвєдєв, президент Бразилії Луїс Лула да Сілва, прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх і голова КНР Ху Цзіньтао.

Зустріч лідерів чотирьох країн проходить у палаці Ітамараті, де розташовується МЗС Бразилії. Перед початком саміту для зустрічі високих гостей біля палацу була вибудувана президентська гвардія.

На четвер (ніч п'ятниці за Києвом) перенесені засідання БРІК у вузькому і розширеному складах, які були спочатку заплановані на день пізніше.

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю мав намір вилетіти додому відразу після двосторонньої зустрічі з Мєдвєдєвим, яка вже відбулася, але потім стало відомо, що Ху Цзіньтао візьме участь у засіданнях БРІК.

"Лідери РФ і Китаю Дмитро Мєдвєдєв і Ху Цзіньтао, незважаючи на зміни програми китайського лідера, у відкритій і продуктивної бесіді обговорили міжнародні питання і реалізацію великих економічних проектів", - повідомив помічник президента РФ Сергій Приходько.

Він також відзначав, що "в порядку денному главам держав пропонується обговорити наступні теми: взаємодія країн БРІК у контексті міжнародних зусиль з подолання глобальної фінансово-економічної кризи та завдань посткризового розвитку, в тому числі в рамках процесу самітів "Групи двадцяти", актуальні питання протидії новим викликам і загрозам, включаючи міжнародний тероризм та ядерну безпеку в контексті Вашингтонського саміту, проблематика зміни клімату, нові перспективні напрями співпраці у форматі БРІК ".

"Серед регіональних питань: іранська ядерна програма, близькосхідне врегулювання і ситуація на Гаїті", - повідомив Приходько.

За його словами, за підсумками саміту лідери БРІК візьмуть спільну заяву, в якій буде відображено загальне бачення нинішнього етапу світового розвитку, підкреслена важливість створення більш стабільной, передбачуваной і диверсифікованої міжнародної валютної системи, виділені пріоритетні завдання багатостороннього співробітництва в інтересах вирішення глобальних проблем, зміцнення міжнародної стабільності і безпеки.

Раніше планувалося, що саміт буде проходити протягом двох днів, проте його програму довелося скоротити до одного дня у зв'язку з сильним землетрусом у Китаї, через якого глава КНР Ху Цзіньтао прийняв рішення повернутися у свою країну.

Очікується, що нинішній саміт БРІК стане продовженням процесу в консолідації чотирьох держав, що представляють найбільш динамічно розвинуті економіки світу.

Це другий офіційний саміт об'єднання БРІК, перший пройшов влітку минулого року в Єкатеринбурзі за ініціативою російської сторони.

Читайте також:

США: Китай погодиться з введенням санкцій ООН проти Ірану

Світові лідери домовились про ядерну безпеку

Мєдвєдєв нагадав США, що Росію вчити жити не потрібно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: