У Бразилії встановили 33-метровий артоб’єкт у формі жіночих геніталій (фото)

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
5116
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Бразилії встановили 33-метровий артоб’єкт у формі жіночих геніталій (фото)

Призначення скульптури - акцентувати увагу на гендерних проблемах.

На території колишнього цукрового заводу в Пернамбуку встановили скульптуру художниці Джуліани Нотарі - залізобетонну вагіну протяжністю 33 метри.

Про це повідомляє The Guardian.

Робота під назвою "Діва" викликала критику з боку прихильників консервативного президента Бразилії Жаіра Болсонару і отримала підтримку шанувальників сучасного мистецтва.

На підготовку скульптури витратили 11 місяців, її глибина сягає 6 метрів. Над створенням арту працювали 40 людей. Артоб'єкт вкритий смолою червоного кольору. За словами авторки, він втілює в собі і вагіну, і рану.

Головне призначення скульптури - звернути увагу на гендерні проблеми у Бразилії:

"Вона зачіпає питання про відносини між природою і культурою в нашому фалоцентричному та антропоцентричному суспільстві. Наразі ця тема стає все більш актуальною", - зазначила художниця.

Видання уточнює, що вона виступає проти політики Жаіра Болсонару, якого звинувачують у нестачі толерантності, расизмі та мізогінії. Від моменту вступу на посаду президента Бразилії у 2019 році Болсонару неодноразово критикував сучасних художників, стверджуючи, що вони використовують державні кошти, "щоб торгувати комуністичним сміттям", - багато хто з них перебуває в опозиції до нинішнього уряду. На захист роботи Джуліани Нотарі висловився бразильський режисер Клебер Фільо. Він подякував художниці за те, що вона відреагувала на консервативний період в історії країни величезною яскравою інсталяцією.

Нагадаємо, що росіяни влаштували парад бичків із гною (фото, відео). Автори із задоволенням викладають фото своїх доробків у Мережу.

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5116
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація