Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У бразильській Амазонії почали вдвічі швидше нищити "легені планети"

Від літа 2018 року до середини 2019 року знищено майже 10 тисяч квадратних кілометрів лісу.

У бразильській частині Амазонії понад вдвічі збільшилася вирубка лісів. Про це йдеться у результатах аналізу даних бразильського Національного інституту космічних досліджень INPE, повідомляє у неділю, 15 грудня, агенція AFP.

Зокрема, в листопаді в регіоні вирубано 563 квадратних кілометри лісу, що означає зростання на 104 відсотки у порівнянні з листопадом минулого року. При цьому це найбільший показник за один місяць з листопада 2015 року.

В цілому за 11 місяців 2019 року знищено 8974 квадратних кілометрів лісу, в той час як за аналогічний період минулого року цей показник становив майже 4880 квадратних кілометрів.

Раніше були оприлюднені дані INPE, згідно з якими з серпня 2018 року до липня 2019 року в Амазонії були вирубані майже 10 тисяч квадратних кілометрів лісу. Це свідчить про зростання площі вирубки приблизно на 30 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Ультраправий президент Бразилії Жаір Болсонару, тісно пов'язаний з аграрним лобі, після приходу до влади в січні 2019 року суттєво послабив законодавство щодо захисту навколишнього середовища. Зокрема, він вчетверо збільшив дозволені норми з очищення від лісу територій в Амазонії заради перетворення їх на сільськогосподарські угіддя. У серпні Болсонару поставив під сумнів достовірність супутникових знімків, зроблених INPE в липні, і звільнив главу інституту. Згідно з цими знімками, площа вирубаних лісів Амазонії у порівнянні з липнем 2018 роком збільшилася на 278 відсотків. Міжнародна спільнота критикує Болсонару за використання лісів Амазонії в корисливих цілях, а також за відсутність рішучої реакції на сильні лісові пожежі в басейні Амазонки влітку 2019 року.

Відео Президент Бразилії звинуватив Леонардо Ді Капріо у причетності до підпалення лісів Амазонії

 «Дає гроші, щоб підпалювати Амазонію» – такі слова на свою адресу почув – хто б ви думали? – оскароносний актор та знаний екоактивіст Леонардо Ді Капріо! У причетності до знищення "легень планети" Лео звинуватив не хто-небудь, а сам президент Бразилії. Однак повірили словам очільника країни далеко не всі... Звідки ростуть ноги в цих звинувачень та що на ці закиди відповів сам Ді Капріо? Подробиці – вже зараз.

Президент Бразилії звинуватив Леонардо Ді Капріо у причетності до підпалення лісів Амазонії

Вибір редакції