У Британії перші смертельні випадки через ліки від грипу А

Небезпека нових смертей значно зросла в зв'язку з тим, що людей не попереджають про можливий ризик взаємодії Таміфлю з варфарином та іншими подібними ліками.

Британські лікарі стурбовані повідомленнями про нові випадки побічних ефектів і два летальні в результаті вживання препарату від "свинячого грипу" Таміфлю.

Урядові служби охорони здоров'я країни припускають, що ліки можуть спричинити інсульт, взаємодіючи з препаратом варфарином (лікування тромбоемболії судин, профілактика аритмії тощо), який приймають понад 600 тисяч британців, не враховуючи споживачів у всьому світу. Однак зазначають, що така реакція може бути викликана (хоч і малоймовірно) самим грипом А/H1N1.

Медики та британські Органи з контролю продукції охорони здоров'я вже отримали повідомлення про такі випадки і закликали фахівців зі всього світу уважно проаналізувати ситуацію. Крім того, учора ввечері експерти заявили, що небезпека нових смертей значно зросла в зв'язку з тим, що людей не попереджають про можливий ризик взаємодії Таміфлю з варфарином та іншими подібними ліками.

Органи охорони здоров'я Британії отримали 418 повідомлень про побічні ефекти через Таміфлю, в тому числі, про дві смерті. З усіх випадків - 12 безсумнівно були спровоковані комбінацією з варфарином. За словами британських лікарів, цей препарат не сумісний з низкою ліків і навіть деякими продуктами харчування, наприклад, журавлинним соком. Згідно зі статистикою, 20% інсультів (в результаті крововиливу в мозок) в країні викликані неправильним вживанням препарату.

В ході клінічних випробувань Таміфлю не перевіряли на взаємодію з подібними ліками. Разом з тим, як зауважують фахівці, інформація про побічні ефекти часто з'являється лише після того, як препарат виходить на кілька тисяч споживачів.

Крім того, на цьому тижні Оксфордські вчені заборонили батькам давати препарат дітям - рівень ризику від лікування ним перевищив користь. Зазначимо, серед побічних ефектів від Таміфлю - нудота, нічні жахіття.

Тим не менше, британський уряд ігнорує попередження медиків, і продовжують роздавати ліки населенню: за перші два тижні після появи препарату в країні було продано 500,000 упаковок.

У свою чергу, Roche - компанія виробник Таміфлю - заявила, що бере до уваги всі повідомлення, щодо їхнього продукту, і закликає інформувати про будь-які несприятливі ефекти ліків.

Нагадаємо, раніше ВООЗ передала Україні 61 тисячу доз Таміфлю. У даний час препарат вже можна купити в деяких аптеках. Тим часом, український Центр грипу прогнозує епідемію свинячого грипу вже наприкінці серпня – на початку вересня.

Читайте також:

Кількість хворих на свинячий на грип у Росії зросла майже втричі

Ізраїль планує провести вакцинацію всього населення від грипу A

Число жертв грипу А у світі наблизилося до тисячі

Французи почали масовий випуск вакцини проти грипу А

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: