У Британії просто на смітнику знайшли надсекретні файли військової бази, де ідентифікували "Новачок" - Daily Star

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Документи охоплюють інформацію за майже сорок років.

У Лондоні в сміттєвому баку знайшли таємні файли, що стосуються науково-військової бази Porton Down.

Про це пише Daily Star.

У документах нібито є інформація про спорядження охорони бази, домашні адреси співробітників і пароль від комп'ютерної системи. Тисячі сторінок охоплюють інформацію від початку 1980-х років до кінця 2017 року.

Саме вчені з лабораторії Porton Down ідентифікували смертоносний "Новачок", яким отруїли російського ексшпигуна Сергія Скрипаля і його доньку Юлію.

Міністерство оборони Британії вже розпочало розслідування з цього приводу. 

Один із правоохоронців, що мав справу з цією військовою базою сказав: "Це 100% могло закінчитись катастрофічно. Хто десь не виконав свою роботу сумлінно". На його думку, те, що могло статися, набагато гірше за те, що сталося. 

Один з експертів з розвідки сказав Daily Star, що ці документи - "мрія терориста". Адже смітниками нишпорять безхатьки, які вишуковують речі на продаж.

Нагадаємо, 5 березня 2018 року стало відомо, що у Великій Британії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька потрапили в лікарню після  отруєння невідомою речовиною.

Пізніше з'ясувалося, що вони були отруєні нервово-паралітичним речовиною "Новачок". Велика Британія звинуватила у отруєнні Росію. Восени правоохоронні органи країни оприлюднили фото та імена підозрюваних - ними виявились росіяни "Олександр Петров" і "Руслан Боширов".

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що вони - співробітники російських спецслужб Чепіга та Мишкін. У лютому 2019 стало відомим ім'я третього підозрюваного у отруєнні. 

З чого усе розпочалося, як саме розвивалися події, та як на отруєння Скрипалів відреагувала світова спільнота - дивіться в інтерактивній хроніці.

Залиште свій коментар

Вибір редакції