Скандал у Британії: свиней підривали заживо за наказом уряду

У Британії свиней підривали, щоб вивчити ефект дії бомби, а в Австрії - заривали живими у сніг, щоб з'ясувати, як людина гине під лавиною.

У науково-дослідницькій лабораторії уряду Британії задля експериментів підривають живих свиней. Таким чином вчені прагнуть встановити, як довго зможе прожити людина за великої крововтрати, а також вивчити ефект дії бомб.

Всього у секретній військовій Портон Даун було підірвано 18 свиней у захисних кевларових ковдрах, пише The Daily Telegraph.

За даними журналістів, тварин помістили на відстані приблизно в 2,5 м від місця вибуху. До їх кровоносних судин і сечових міхурів вставили трубки, а селезінки видалили. До аорти кожної свині вставили дріт, щоб переконатися, що ця кровоносна судина буде розірвана. Захисні ж покриття наділи, щоб уберегти піддослідних від дрібних осколків.

Під час експерименту тварини знаходилися під дією знеболюючих препаратів. Жодна із свиней не пережила експерименту.

Науковці заявив, що дані, які вони отримають під час дослідження, допоможуть солдат в Афганістані та жертвами терористичних актів. Водночас захисники тварин вже висловили своє обурення.

"Це огидні і непотрібні експерименти. На жаль, ми дуже знайомі з наслідками тероризму. Абсолютно можливо з'ясувати те, чого ми не знаємо, і не підриваючи свиней", - наголосив депутат британського парламенту Норман Бейкер від Ліберально-демократичної партії.

Нагадаємо, у квітні 2009 року громадськість обурили аналогічні експерименти з підривом свиней, які проводилися в США. Свиней одягали в броню і поміщали в умови, які імітували перебування всередині армійського джипу Hummer. Американці намагалися зрозуміти, чи не шкодить солдату в таких умовах бронежилет - існувала версія, що бронежилет, відводячи удар від тулуба, відбиває його в голову, що набагато небезпечніше.

А нещодавно спалахнув скандал в Австрії - дослідники з італійського Інституту гірської екстреної медицини та австрійського Медичного університету в Інсбруці живцем ховали свиней у снігу.

Вчені заривали тварин у сніг і спостерігали, як вони вмирають. Вони хотіли з'ясувати, які чинники допоможуть людині, що опинилася в повітряній порожнині під лавиною, вижити до приїзду рятувальників без ризику отримати серйозні пошкодження мозку. Обурені правозахисники зірвали проведення експерименту, але до того моменту 10 з 29 свиней вже були мертві.

Читайте також:

CNN назвав десять найважливіших медичних відкриттів 2009

США витратили на боротьбу з тероризмом трильйон доларів

Учені довели нездатність ангелів і фей до польоту

Американська свиня підчепила "свинячий грип" від людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: