У Британії вийшла скандальна книга про життя російських олігархів

Роман Абрамович, перебуваючи в Баку, замовляв собі суші з лондонського ресторану, а Борис Березовський купив маєток за 20,5 млн фунтів.

Із Росії з грошима
The Sunday Times
"Лондонград або "З Росії з грошима": історія олігархів, побачена зсередини"
У Великобританії вийшла книга про життя російських олігархів в Лондоні, для багатьох з яких британська столиця стала надійним притулком.

"Якщо ви захоплюєтеся спостереженнями за зухвалою вульгарністю, поганим смаком і безжальністю неймовірно багатих людей, ця книга для вас", - характеризує видання газета The Sunday Times.

Книга "Лондонград або "З Росії з грошима": історія олігархів, побачена зсередини" написана Марком Холлінгсуортом і Стюартом Ленслом. Рецензенти зазначають, що вона висвітлює "розкішну у своїй мерзоті панораму життя російських експатів".

Холлінгсуорт і Ленсл розповідають, наприклад, про найдорожче замовлення "їжі на виніс" в історії: Роман Абрамович, перебуваючи в Баку, замовив собі суші з лондонського ресторану Ubon, що обійшлося йому разом з доставкою в 40 тисяч фунтів.

У центрі оповідання - Абрамович, Дерипаска (нещодавно Дерипаска заявив, що розчарувався у Британії), Ходорковський і Березовський. "Всупереч підзаголовку, це не історія, побачена зсередини, але автори дивляться з максимально близької відстані, на яку наважилися наблизитися".

За даними видання, зараз в Лондоні проживає 300 тисяч росіян, з них близько 100 багатіїв. Спочатку вони вподобали м'які норми оподаткування і статус модного міста, але, коли Путін почав тиснути на олігархів, визнали столицю Британії ще і надійним притулком.

Олігархи скуповували ярдами картини імпресіоністів, Борис Березовський придбав садибу за 20,5 млн фунтів, лише мигцем поглянувши на неї з вертольота, маса грошей витрачалася на електроніку - наприклад, на пристрої, що дозволяють за 5 тисяч миль побачити, хто стукається в двері.

Автори книги наводять довгий список британців, які спілкуються з російськими олігархами, - це Пітер Мендельсон, Елтон Джон та інші.

У фіналі книги звучить натяк, що уряд Путіна переслідує своїх ворогів за кордоном, згадується про декілька загадкових смертей: так, юрист ЮКОСа Стівен Кертіс загинув під час катастрофи вертольота, а якийсь немолодий британець був застрелений, можливо, тому, що його сплутали з суддею, який відмовлявся задовольнити запити про екстрадицію.

Читайте також:

Російський олігарх-втікач з'явився в Лондоні на балеті

Олег Дерипаска готовий розірвати зв'язки з Британією

Для Абрамовича збудували найдорожчу яхту в світі

Російські олігархи влаштували п'яний бал на крейсері "Аврора"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: