У Британії завершилося розслідування подій "кривавої неділі"

У Британії оприлюднять доповідь за підсумками розслідування подій "кривавої неділі", коли британські солдати відкрили вогонь по учасникам маршу за права ірландців.

У Британії у вівторок, 15 червня, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон оприлюднить доповідь за підсумками розслідування подій "кривавої неділі" в північноірландському місті Лондондеррі.

30 січня 1972 британські солдати відкрили вогонь по учасникам маршу за права ірландців, убивши 13 демонстрантів і поранивши 14.

Перший розгляд, проведений під головуванням лорда Уіджбері в 1972-му, тривало всього 11 тижнів. Тоді влада повністю виправдали військових, заявивши, що ті почали стріляти у відповідь на постріли з натовпу.

Однак родичі загиблих і очевидці не погодилися з цими висновками. Лише в 1998 році прем'єр-міністр Тоні Блер дав згоду на повторне розслідування. Воно проводилося під керівництвом лорда Севілла протягом 12 років і стало найдовшим публічним слідством у британській історії. Було проведено більше 2500 допитів, свідчення дали близько 1000 осіб.

За даними ЗМІ, спеціальна комісія прийшла до висновку, що стрілянина британських солдатів по демонстрантам не мала законних підстав. Родичі жертв "кривавої неділі" сподіваються, що в доповіді лорда Севілла буде розкрита роль, яку відіграли в подіях 1972 урядові та армійські чини.

Читайте також:

Кількість жертв стрілянини в Англії збільшилася

У Британії зібрали найневдаліші назви доменів

Британія готова сприяти вступу України в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: