У Брунеї будуть забивати до смерті камінням за зраду, гомосексуалізм та зґвалтування
Новий кримінальний кодекс ухвалил у Брунеї: згідно з ним гомосексуалістів і невірних у подружньому житті будуть забивати камінням на очах у інших мусульман.

У маленькому південно-східному азіатському королівстві Бруней, багатому нафтою, з населенням близько півмільйона людей, за гомосексуальний секс, подружню зраду чи зґвалтування будуть позбавляти життя відповідно до законів шаріату. Новий кримінальний кодекс набирає чинності від наступного тижня, повідомляє CNN. За даними міжнародної організації "Міжнародна амністія", нові види покарання будуть поширюватись і на дітей, повідомляється у Twitter.
Бруней, - межує з Індонезією, населення якої складають помірні мусульмани, а також Малайзією, де діє смертна кара за наркотики, - керується найбільш радикальними методами покарань для своїх громадян. Вже з 3 квітня тут, згідно з новим кримінальним кодексом, визнані винними в гомосексуалізмі і адюльтері будуть забиті камінням до смерті. Покарання буде "засвідчено групою мусульман". Тобто, передбачається, що побоїще буде відбуватися на очах свідків. Крім того, нововведення кримінального кодексу королівства припускають ампутацію, тобто відсікання руки за крадіжку.
В уряді щодо кровожерливих нововведень висловилися широко: тут "не очікують, що інші люди погодяться з позицією прем'єр-міністра, але буде досить, якщо вони просто будуть поважати націю так само, як вона поважає їх".
Правозахисні організації поспішили висловити жах з приводу нововведень кримінального кодексу: правозахисники рішуче проти настільки жорстоких і негуманних законодавчих ініціатив. "Бруней повинен негайно припинити плани із впровадження жорстоких покарань і переглянути свій Кримінальний кодекс відповідно до своїми зобов'язань в галузі прав людини. Міжнародне співтовариство повинно терміново засудити дії Брунею із застосування цих жорстоких покарань на практиці", - заявила дослідник з Брунею в Amnesty International Рейчел Чхоа-Говард.
Нагадаємо, нові суворі закони були оголошені ще в 2014 році султаном і прем'єр-міністром Брунею Хасаналом Болкиахомі. 29 грудня 2018 року на веб-сайті генерального прокурора Брунею повідомили про останній етап реалізації задуманого, включаючи нові жорстокі положення. Цьому передував широкий міжнародний протест, в ході якого Бруней став першою країною в регіоні, що прийняла закон шаріату - ісламську правову систему, яка передбачає суворі тілесні покарання. Особливо консервативним Бруней став в останні роки: тут також набула чинності заборона алкоголю.
Наразі у світі понад 20 країн, що приводять у виконання смертну кару, серед них Іран, Саудівська Аравія, Ірак, Пакистан, Сомалі, США, Єгипет, Йорданія, Кувейт, Бангладеш, Сектор Гази, Афганістан, КНДР, Малайзія, Японія, Південний Судан, Бахрейн, Сінгапур, Білорусія, Ємен, ОАЕ і Сирія. Проте, на першому місці серед таких країн Китай. Тільки в минулому році там було страчено понад півтори тисячі осіб.