У Брюсселі стартував саміт країн Євросоюзу

Саміт ЄС відкрився в позитивній атмосфері, незважаючи на те, що проблема висилки циган з Франції обговорювалася в кулуарах перед початком саміту.

В Брюсселі стартував одноденний саміт Євросоюзу, де лідери 27 країн ЄС разом з міністрами обговорять відносини зі стратегічними партнерами Організації. Депортація циган стала головною темою саміту.

Радикальні заходи, до яких вдалася адміністрація Саркозі, у Євросоюзі порівнюють з депортацією циган з окупованої нацистами Франції у часи Другої світової війни. Ніколя Саркозі заявив, що не потерпить подібних паралелей, і попри погрози ЄС застосувати санкції, все ж продовжуватиме свою політику.

Очікується, що викласти власну позицію щодо цього питання забажають Румунія, Болгарія й Італія. Остання, нагадаємо, свого часу також депортувала ромів.

Окрім питання циган, на порядку денному обговорення шляхів уникнення нової фінансової кризи. Лідери блоку мають намір погодити власну лінію поведінки стосовно таких світових потуг як Індія й Китай.

Крім того, учасники саміту ЄС запропонують можливі варіанти надання допомоги Пакистану, який постраждав від сильної повені, а також обговорять "гарячі" питання міжнародних відносин.

Читайте також:

Франція проігнорувала вимогу Європарламенту припинити висилку циган

Європарламент зажадав від Франції зупинити депортацію циган

Італія готова услід за Францією депортувати циганів

Цигани Європи скаржаться на нетерпимість і грубу агресію

ВідеоУ Брюсселі стартував саміт країн Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: