У Брюсселі стартує дводенний саміт Євросоюзу

Лідера країн ЄС сподіваються посилити фінансову регуляцію в зоні євро. Як очікується, Франція та Німеччина виступлять "єдиним фронтом".

У Брюсселі 17 червня стартує черговий дводенний саміт лідерів держав Євросоюзу.

Офіційно на порядку денному головним пунктом є завершення узгодження стратегії "Європа-2020". Проте, за багатьма прогнозами, більш нагальним питанням стане вироблення єдиної європейської політики щодо посилення контролю над фінансовим сектором.

Глави країн-членів ЄС сподіваються виробити способи зміцнення бюджетної дисципліни і координації в регіоні. Крім того, мова піде про новий банківський податок і введення санкцій проти держав, що порушують європейське фінансове законодавство.

"Криза на суверенних ринках може поставити під загрозу фінансову стабільність в Європі, що в кінці-кінців може загальмувати і так не дуже швидке відновлення економіки", - попередив напередодні форуму комісар Євросоюзу з фінансових питань Оллі Рен.

До посилення фінансової регуляції в зоні євро закликали ще на початку цього тижня канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Ніколя Саркозі. "Цього разу Франція і Німеччина виступлять єдиним фронтом і зроблять все можливе для того, щоб скоординувати політику", - наголосив Саркозі. До речі, він поступився вимозі Меркель, щоб у майбутньому "економічний уряд" ЄС формували всі 27 членів блоку, а не тільки 16 країн єврозони.

Водночас експерти поки що оцінюють ці крови доволі скептично. "Якщо казати простою мовою - наша фінансова система сьогодні як і раніше забита токсичними активами. Ми намагаємося очистити її, але завжди знаходяться гравці, які продовжують наповнювати її подібними активами. Ми повинні зупинити це. Цей союз між Німеччиною і Францією поки що носить символічний характер, і я сподіваюся, до нього в подальшому приєднаються інші країни. Якщо надалі він дійсно буде зміцнюватися, це допоможе уникнути поширення синдрому Lehman Brothers в Європі", - зазначив професор економіки Паризької вищої школи комерції Лоран Мароні.

Читайте також:

В ЄС бояться української мафії

Мільярдер Джордж Сорос заявив про початок другої "Великої депресії"

Грецька криза дісталася Центральної та Східної Європи

Європейський союз створив антикризовий фонд

ВідеоУ Брюсселі стартує дводенний саміт Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: