У Брюсселі відкривається саміт Євросоюзу

Меркель і Саркозі вимагають позбавити права голосу країни, які систематично порушують бюджетну дисципліну.

У Брюсселі 28 жовтня відкривається дводенний саміт Євросоюзу. Лідери 27 держав ЄС обговорюватимуть, головним чином, економічні проблеми - зокрема, профілактику боргових криз, подібних до тієї, в якій опинилася на початку року Греція.

Порядок денний саміту передбачає напружені переговори. Особливо суперечливою є вимога канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі позбавляти права голосу країни, які систематично порушують бюджетну дисципліну, тобто критерії пакту стабільності євро.

Однак інші учасники саміту ставляться до цієї вимоги украй негативно. Прем'єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер нагадав, що подібні штрафні заходи передбачаються лише проти країн, які грубо зневажають права людини, і прирівнювати помилкову фінансову політику до подібних дій неприпустимо.

Лідер фракції соціалістів у Європарламенті Мартін Шульц також упевнений у провалі ініціативи Меркель і Саркозі.

"Пані Меркель не достатньо глибоко продумала свої дії. Я сумніваюся в тому, що Німеччина і Франція погодилися би на те, щоб їх самих позбавили права голосу, якби у них були високі дефіцити", - зауважив він.

Шульц також нагадав, що зміна Лісабонської угоди про реформування ЄС можлива лише за згодою Великобританії, а Лондон подібні питання завжди виносить на референдум. До того ж Великобританія не є країною єврозони і навіть не має наміру приєднуватися до неї.

На саміті в Брюсселі Німеччина та Франція мають намір також домовитися про створення механізму з урегулювання фінансових криз. Згідно з пропозицією, брати участь в порятунку країн ЄС, що перебувають під загрозою дефолту, повинні будуть вже не тільки держави-партнери, а й приватні кредитори

Щоб домогтися прийняття цих вимог, Ангела Меркель пригрозила заблокувати реформу пакту стабільності євро.

Читайте також:

МВФ прогнозує нову рецесію

Джордж Сорос: політика Німеччини загрожує цілісності Європи

Європа переживає найважчу економічну кризу за 100 років

Меркель: крах євро розвалить Євросоюз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: