У Брюсселі відкрився саміт Євросоюзу

Від того, наскільки Євросоюзу вдасться реалізувати потенціал Лісабонської угоди віднині залежить його подальше майбутнє.

У Брюсселі відкрився дводенний саміт Євросоюзу, перший після набрання чинності Лісабонською угодою, яка має конституційний характер і, зокрема, передбачає виключення з роботи саміту глав МЗС 27 країн ЄС. До реального набрання чинності угодою були готові не всі країни.

Від того, наскільки Євросоюзу вдасться реалізувати потенціал Лісабонської угоди віднині залежить його подальше майбутнє і присутність у світі як потужної економічної і політичної сили.

З гучного скандалу почався сьогоднішній перший саміт, що проходить у нових умовах, з його роботи було виключено 27 міністрів закордонних справ країн Євросоюзу. Віднині всіх їх представлятиме Міністр закордонних справ ЄС. На цей пост минулого місяця була обрана британка Кетрін Ештон. Як виявилось, не всі країни були готові до реальних змін, передбачених Лісабонською угодою, коли з головного залу засідань була винесена половина крісел, на яких протягом останніх десятиліть сиділи глави МЗС країн-членів ЄС.

Поки що не ясно, чи стане ефективнішою зовнішня політика ЄС і рішення його самітів в умовах відсутності міністрів на завершальній фазі ухвалення главами держав і урядів найважливіших спільних зовнішньополітичних рішень.

Нинішній саміт не дасть на це питання відповіді, оскільки в його порядку денному важливих міжнародних проблем немає. На обговорення винесено два основні блоки: економічний і екологічний.

Лідери глав держав і урядів розглянуть розвиток економічної ситуації в Євросоюзі і обговорять подальші кроки щодо виходу з нинішньої кризи. Серед них - затвердження трьох загальносоюзних органів зі спостереження і регулювання фінансового і фондового ринків ЄС. Очікується також перегляд ухваленої навесні 2000 року і розрахованої на 10 років Лісабонській стратегії щодо перетворення економіки Євросоюзу на світового лідера в новітніх галузях передових технологій і наукоємких виробництв. Зараз стало ясно, що до весни 2010 року ця мета не буде досягнута і Лісабонську стратегію необхідно переглянути.

Одночасно нинішній саміт розгляне хід роботи копенгагенської Міжнародної конференції ООН з захисту клімату і спробує консолідувати на ній позицію ЄС, де знову намітився розкол. У цьому блоці будуть також розглянутий хід розробки і впровадження в економіках країн ЄС альтернативних джерел енергії.

Саміт також розгляне питання формування єдиної дипломатичної служби Євросоюзу. Очікується, що лідери ЄС доручать Міністрові закордонних справ союзу баронесі Ештон розробити і представити на майбутній весняний саміт ЄС штатний розклад служби, а також концепцію і середньостроковий план роботи МЗС ЄС.

Читайте також:

Брюссель спростував чутки про вступ України в ЄС виключно у парі з Молдовою

Україні пообіцяли місце в ЄС в обмін на стабільні поставки газу

Лукашенко запропонував Європі почекати: він не вічний

ВідеоУ Брюсселі відкрився саміт Євросоюзу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: