Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Будапешті угорські націоналісти з каталонським прапором вимагали "самовизначення Закарпаття"

МЗС України направило угорській стороні ноту протесту з приводу акції.

У п’ятницю, 13 жовтня, у Будапешті під посольством України в Угорщині відбулася акція за "самовизначення Закарпаття".

Про це у Facebook написала українській посол у цій країні Любов Непоп.

ВідеоМіністр МЗС Клімкін спробував владнати відносини із Угорщиною

За її словами, демонстранти виступають за "самовизначення Закарпаття і свободу русинським, польським, болгарським, румунським, вірменським національним громадам, які проживають на території нинішньої України" і виражають протест проти "варварства путчистів, які захопили в полон Україну і разом з нею угорських національних братів".

Любов Непоп нагадала, що МЗС України направило угорській стороні ноту протесту з приводу акції, але у Будапешті відповіли, що у людей є "право на мирне зібрання та висловлення протестів, під час яких учасники вільно висловлюють свої думки, та про право на донесення спільно сформульованої позиції".

"Переконана, що використання цих прав не виправдовує напису на спині учасника акції: "Закарпаття по закону належить Угорщині. Самовизначення для всіх пригнічених націй, примушених жити в Україні"…. І для повноти картинки – офіційний прапор каталонської автономії", - написала посол.

П’ЯТНИЦЯ 13… Лише вчора Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відвідав Угорщину, щоб продемонструвати готовніс...

Опубліковано Nepop Liuba 13 жовтня 2017 р.

Нагадаємо,  5 вересня під час засідання Рада ухвалила в цілому закон України "Про освіту", яким запровадила 12-річну середню освіту. Мовою навчання у закладах освіти визначено державну. У документі передбачається, що у закладах можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською мовою, а також іншими офіційними мовами Європейського Союзу.  Особам, які належать до корінних народів і національних меншин України, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти. 

Румунія і Угорщина розкритикували ухвалений закон про освіту, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Із заявами щодо українського закону виступили міністерства закордонних справ двох сусідніх країн.

Президент Молдови Ігор Додон сподівається, що Україна відмовиться від нового закону про освіту через порушення прав нацменшин. За його словами, новий Закон про освіту призведе до скасування системи освіти на рідній мові для етнокультурних меншин в Україні.

Згодом у Росії цей закон назвали "актом насильницької українізації, який грубо суперечить ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин". "Держдума" РФ підготувала заяву стосовно українського закону про освіту, в якому засудила ухвалення Верховною Радою документу. У МЗС РФ наголосили, що документ обмежує інтереси мільйонів російськомовних жителів України.

ВідеоВікторія Сюмар назвала заяву Угорщини щодо України оголошенням холодної війни

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції